Uzdrowisko Cieplice rozbuduje się o nowy, 4-gwiazdkowy hotel. Zrealizowane zostaną też inne inwestycjeMateriały inwestora

Uzdrowisko Cieplice rozbuduje się o nowy, 4-gwiazdkowy hotel. Zrealizowane zostaną też inne inwestycje

Orzech
Orzech
REKLAMA

Uzdrowisko Cieplice po pandemii i czasach niepewności wznawia program inwestycyjny. Wybuduje między innymi nowy kompleks hotelowy z basenem, w którym będzie, po wstępnym schłodzeniu, gorąca, lecznicza woda.

Nowy hotel w czterogwiazdkowym standardzie ma pomieścić 170 osób. Znajdzie się w nim również sala konferencyjna. Nowy obiekt to oczywiście m.in. nowoczesna baza gastronomiczna, ale co ważne baza rehabilitacyjna, zabiegowa i basen z wodą termalną. Hotel będzie skomunikowany z domem zdrojowym.

Realizacja tej nowej inwestycji w Uzdrowisku Cieplice to próba zagospodarowania części rynku zamożniejszych klientów, którzy jednak mają mniej czasu i i nie są skłonni na zabiegi poświęcać 2 tygodni. Przypomnijmy, wcześniej planowano, że otwarcie hotelu nastąpi w grudniu 2018 roku. Niestety różnego rodzaju problemy finansowe, a następnie pandemia spowodowały, że cała inwestycja znacznie się opóźni. Uzdrowisko Cieplice posiada już prawomocne pozwolenia na budowę nowego hotelu.

Uzdrowisko Cieplice nie rezygnuje także ze współpracy z ZUS czy KRUS. Nadal będzie organizować turnusy rehabilitacyjne. Zamierza także promować walory słynnej cieplickiej wody leczniczej.

Materiały inwestora
REKLAMA

To nie jedyna planowana inwestycja

Budowa nowego, 4-gwiazdkowego hotelu to nie jedyna planowana przez Uzdrowisko Cieplice inwestycja. Przygotowuje także program modernizacji domów zdrojowych: Lalki, Marysieńki i Stoczniowca. Po wybudowaniu nowego hotelu, którego realizacja ma potrwać 20 miesięcy, uzdrowisko chce przystąpić do ich modernizacji, jednak bez całkowitego wyłączania tych budynków z eksploatacji.

Uzdrowisko Cieplice

Cieplice to jedna z najchętniej odwiedzanych dolnośląskich miejscowości leczniczych, w którym leczy się nie tylko schorzenia narządu ruchu, ale także wzroku. Od lat chętnie przyjeżdżają tu kuracjusze z ponad 50 krajów świata, w tym z Chin, Kuwejtu czy Izraela. Rocznie do Cieplic przyjeżdża około 13 tysięcy kuracjuszy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA