W centrum gdańskiego Wrzeszcza powstanie nowy biurowiec Alzare OfficeDesign Atelier

W centrum gdańskiego Wrzeszcza powstanie nowy biurowiec Alzare Office

Orzech
Orzech
Alzare Office
adresGdańsk, Grunwaldzka 144
inwestorIntuo
projektantDesign Atelier
REKLAMA

Nowoczesny budynek biurowo-handlowy o powierzchni 2100 mkw. przygotowywany przez spółkę Intuo uzupełnia pierzeję alei Grunwaldzkiej w sercu gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Za projekt architektoniczny odpowiedzialne jest biuro projektowe Design Atelier.

Alzare Office powstaje w doskonałym miejscu, przy Alei Grunwaldzkiej 144. To ścisłe centrum Wrzeszcza, jednej z najstarszych, centralnie położonych gdańskich dzielnic. Wrzeszcz łączy w sobie willową zabudowę w jego najstarszych częściach oraz nowoczesną, w której znajdują się budynki biurowe, galerie handlowe i prestiżowe apartamentowce. Alzare położony jest w pobliżu Galerii Bałtyckiej, jednej z najpopularniejszych galerii Trójmiasta, w pobliżu stacji SKM i PKM, a także przy głównej drodze dojazdowej do lotniska Gdańsk Rębiechowo.

Budynek oferuje 6 kondygnacji naziemnych, po 350 mkw. każda. Wszystkie poziomy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić niezależność, a zarazem niezliczone możliwości aranżacji przy maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, a także niższe koszty wynajmu, utrzymania i eksploatacji powierzchni. Rozległe przeszklenia zapewnią dostęp do naturalnego światła na całej jego powierzchni. Doskonały projekt spowodował, że Wojciech Jaworski - inwestor obiektu zdecydował się przenieść do niego główną siedzibę spółki Intuo.

REKLAMA

– Wrzeszcz od lat oczarowuje swoją różnorodnością – mówi arch. Barbara Reiter, współautor projektu Alzare Office. – Z jednej strony jest to willowa dzielnica, wypełniona historyczną zabudową, otoczona majestatycznymi lasami i morenowymi wzgórzami, a z drugiej Wrzeszcz zawsze zapewniał typowo miejską atmosferę, ciągnącą się wzdłuż głównej arterii Trójmiasta. To we Wrzeszczu były sławne domy handlowe Sezam i Neptun, ulubione miejsca zakupów mieszkańców Trójmiasta. Dzielnica wciąż się rozwija, a kolejnym tego dowodem jest przygotowywany obecnie Alzare Office. Doskonale wpisuje się w ideę piętnastominutowego miasta, w którym mieszkańcy dzielnicy nie muszą codziennie pokonywać dużych odległości, aby dostać się do pracy, placówki medycznej czy zrobić codzienne zakupy. Dostępne wokół funkcje z pewnością tworzą z Alzare jedną z najciekawszych inwestycji biurowych w Trójmieście, gdyż lokując tutaj biuro pracownicy mają nie tylko ułatwiony codzienny dojazd do pracy, ale wszystkie najważniejsze funkcje miejskie w zasięgu ręki.

Termin oddania do użytku budynku Alzare Office planowany jest na II połowę 2023 roku.

Design Atelier

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Krysiak(gość)
Ten budynek, to jest rujnowanie przestrzeni miejskiej. Koszmarny, niespójny z otoczeniem projekt. Dno. Muł. Stalowe żebra i czarna zaraza.
REKLAMA