W centrum Gdyni powstanie nowy budynek wielorodzinny Materiały prasowe

W centrum Gdyni powstanie nowy budynek wielorodzinny

WIZUALIZACJE
mariusz.marcinkowski
Piotra 4
adresGdynia, Świętego Piotra 4
inwestorFlora Development Sp. z o.o.
projektantDesign Atelier
REKLAMA

Budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami na parterze i dwupoziomowym parkingiem podziemnym to flagowy projekt firmy Flora Development. Inwestycja powstanie przy ul. Świętego Piotra 4 w Gdyni Śródmieście.

Firma Flora Development złożyła 3 stycznia 2022 roku wniosek o pozwolenie na budowę. 14 listopada 2022 roku prezydent Gdyni wydał pozytywną decyzję dla tego projektu.

Na działce przy ul. Świętego Piotra 4 w Gdyni funkcjonowała kiedyś przetwórnia ryb Temporyb. Przetrwała ona II Wojną Światową, ale nie dotrwała do okresu transformacji ustrojowej w 1989 roku. W późniejszym okresie działka należała do firmy Silver & Amber.

Obecnie trwa rozbiórka starego budynku. Natomiast prace budowlane mają ruszyć w marcu 2023 roku. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na IV kw. 2024 roku.

Obecnie jesteśmy na etapie przeprowadzania przetargu na generalnego wykonawcę. Bierzemy pod uwagę tylko renomowane firmy z bogatym doświadczeniem. To nasza pierwsza i zarazem flagowa inwestycja w Gdyni. Z tego względu zależy nam na gwarancji i jakości wykonania wyjaśnia nam Martyna Nowakowska, Sales Manager z firmy Flora Development.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Twórcą projektu architektonicznego jest autorska pracownia Design Atelier z Gdańska.

Kolorystyka w ciepłych odcieniach bieli, szarości i granitu, oddaje nadmorski charakter inwestycji. Z kolei słynne, zaokrąglone narożniki to symbol tego nowoczesnego portowego miasta. Projektanci w ten sposób zrobili ukłon w stronę międzywojennej, modernistycznej architektury Gdyni – wskazuje Martyna Nowakowska.

REKLAMA

Powierzchnia użytkowa całego budynku wyniesie ok. 7 500 mkw. Przewidzianych jest 8 kondygnacji, a na parterze znajdować się będzie część usługowa. Dodatkowo na 1 piętrze powstanie zielone patio o powierzchni ok. 700 mkw. z elementami małej architektury i roślinnością.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

W ramach budynku zaprojektowano 96 apartamentów o różnorodnej powierzchni od 29 do 171 mkw. W prawie każdym mieszkaniu znajdą się balkon, loggia, taras lub ogródek. Z kolei wysokość apartamentów będzie uzależniona od kondygnacji i wyniesie od 2,6 do 2,9 metra. Budynek wyposażony zostanie w 3 klatki schodowe, a w każdej z nich będzie winda.

Materiały prasowe

Dwupoziomowa hala garażowa pomieści 108 pojazdów. Do każdego miejsca postojowego doprowadzone zostaną instalacje do ładowania aut elektrycznych. Z kolei parking zewnętrzny zaprojektowano na 5 samochodów.

Na parterze budynku powstanie 5 lokali usługowych. W jednym z nich ma być restauracja, natomiast pozostałe 4 znajdują się w ofercie sprzedaży.

Ceny apartamentów zaczynać się będą od kwoty 17 300 zł/mkw. brutto.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Gdynianin(gość)
Świetna lokałizacja. Będzie świetny widok na hałdy węgla i pracę portu. Jak ja tam mieszkałem to do zakl. Rybnych o 03.00 jechał pociąg i fajnie trąbił ,a o 06.00 zaczynała pracę stochnia. Nigdy nie zaspałem do szkoły.
REKLAMA