W centrum Krakowa powstaje nowy, czterogwiazdkowy hotel dodał Damian Daraż

W centrum Krakowa powstaje nowy, czterogwiazdkowy hotel

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Hotel Meininger
adresKraków, Grzegórzecka 10
inwestorFronton Sp. z o.o.
projektantArch. Witold Saran
REKLAMA

W stolicy Małopolski zostanie wkrótce otwarty nowy hotel. Firma Fronton podpisała z Meininger Hotels 20-letnią umowę najmu nowego hotelu w Krakowie, przy ul. Grzegórzeckiej 10. W wyborze operatora hotelowego oraz negocjacjach umowy najmu doradzała firma PNConsulting.

Kompleks składać się będzie z 3 budynków, połączonych w parterze łącznikiem, na dachu którego zlokalizowane zostaną, dwa przestronne tarasy, stanowiące serce kompleksu oraz miejsce spotkań i odpoczynku gości hotelowych.

W hotelu zaplanowano również bar oraz strefę gier, dla młodszych gości krakowskiego hotelu Meininger. Otwarcie hotelu zaplanowano w połowie 2023 roku.

Nieruchomość położona jest w ścisłym centrum miasta, zaledwie 600 metrów od Rynku Głównego, około 1 km od Wawelu i dzielnicy Kazimierz oraz około 1,5 km od stacji kolejowej Kraków Główny.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
REKLAMA
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Ulica Grzegórzecka, przy której znajduje się hotel, podlega obecnie intensywnej przebudowie i ma docelowo stać się Placem Grzegórzeckim. W ramach realizowanej inwestycji, miasto planuje ograniczyć w tym miejscu ruch samochodowy i nadać priorytet pieszym. W związku z tym mają powstać liczne alejki, trasy dla rowerzystów oraz obszerne tereny zielone i oczko wodne, gdzie mieszkańcy będą mogli się zatrzymać i spędzać czas. Rozbudowywana jest również infrastruktura komunikacyjna w postaci licznych przystanków tramwajowych, zlokalizowanych przy samym hotelu oraz budowana nowa stacja kolejowa Kraków Grzegórzki, w odległości ok 50 metrów od nieruchomości, z której dojechać będzie można do lotniska Kraków-Balice.

dodał Damian Daraż
dodał Damian Daraż

– Cieszymy się niezmiernie ze współpracy z naszymi polskimi partnerami – mówi Ajit Menon, prezes Meininger Hotels. – Meininger Hotel Kraków zlokalizowany jest w doskonałej, centralnej lokalizacji, która dzięki dużej inwestycji miasta, zmieni swój charakter, dostarczając mieszkańcom i turystom wiele nowych atrakcji – dodaje.

– Meininger Hotels przekonał nas do siebie nie tylko nowoczesnym wystrojem, dostosowanym do współczesnych potrzeb podróżującej młodzieży, ale również doskonałym zrozumieniem wyjątkowości naszej lokalizacji. Sieć idealnie wpisała się w charakter nieruchomości i jej zmieniające się otoczenie. Hotel Meininger Kraków, będzie służył nie tylko licznie przybywającym turystom, ale również lokalnej społeczności jako miejsce spotkań – wyjaśnia Eugeniusz Batko, prezes firmy Fronton.

– Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym niezwykle ciekawym projekcie. Firma Fronton, od samego początku kładła duży nacisk zarówno na wysoką jakość hotelu oraz świadczonych w nim usług, ale również na odpowiednie dopasowanie operatora do wyjątkowej lokalizacji obiektu. Uważam, że Meininger Hotels idealnie wpisuje się w te wymagania. Olbrzymia liczba, szczególnie młodych, osób z całego świata odwiedzających hotel Meininger Kraków, wraz z dynamicznie zmieniającym się sąsiedztwem, spowoduje, że Plac Grzegórzecki, będzie istotnym punktem na turystycznej mapie Krakowa – komentuje Paweł Nowakowski z PNConsulting, odpowiedzialny za wybór operatora i negocjacje umowy najmu.

dodał Damian Daraż
dodał Damian Daraż

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA