W Krakowie zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel Autograph Collection Hotels by Mariott fot. Damian Daraż

W Krakowie zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel Autograph Collection Hotels by Mariott

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
W stolicy Małopolski, w kamienicy przy ul. Stradomskiej, której historia sięga XIV wieku powstaje Stradom House - pierwszy w Polsce, ekskluzywny hotel należący do Autograph Collection Hotels by Mariott. Zacznie przyjmować gości w III kwartale 2022 roku. Inwestorem jest firma Angel Poland Group. 
Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu. W zabytkowej kamienicy na przestrzeni lat mieściły się m.in. klasztor, szpital i siedziba dowództwa wojskowego.
– Wizją towarzyszącą projektowaniu Stradom House było stworzenie niepowtarzalnego miejsca tutaj, w Krakowie. Miejsca, w którym ludzie będą mogli swobodnie brać udział w wydarzeniach kulturalnych, korzystać z restauracji, klubu, 5-gwiazdkowego hotelu czy centrum spa & fitness i przestrzeni eventowych. Zespół ekspertów zadbał o płynny przepływ doświadczeń z najwyższą dbałością o szczegóły. Angel Poland Group przenosi filary  swojej marki: kapitał, lokalizację i lifestyle na kolejny poziom  mówi Lionel Valla – Hotel General Managerem w Angel Poland Group.
Budynek, w który powstał hotel, położony pomiędzy dzielnicą żydowską a królewską. Został zbudowany w XIV wieku, ma bogatą przeszłość, bowiem znajdował się tu kościół, klasztor oraz szpital. Ten liczący 125 pokoi hotel odrodził się na nowo, stając się modną lokalizacją na mapie Krakowa.
– Położenie Hotelu jest doskonałym miejscem do odkrywania tętniącego życiem miasta. Goście mogą zrelaksować się i wypocząć w "Soli" - nowoczesnym hotelowym spa i centrum fitness. Do swojej dyspozycji mają laboratorium urody - miejsce stworzone do indywidualnych zabiegów pielęgnacyjnych z wykorzystaniem lokalnej soli kamiennej, a także 20-metrowy kryty basen i najnowocześniejsze urządzenia do zabiegów mokrych. Smakoszy zachwyci elegancka restauracja z owocami morza, oferująca połączenie klasycznych dań z menu otwartym na światowe trendy. Dodatkowo w hotelu znajduje się druga restauracja inspirowana wielokulturową kuchnią krajów śródziemnomorskich, dzięki której można doświadczyć wyjątkowych doznań smakowych. Hedwigs - perła hotelu, światowej klasy bar i piwnica z winami mieści się w odrestaurowanej kaplicy, będąc hołdem dla przeszłości budynku – mówi Lionel Valla.
REKLAMA
Firma zdecydowała się rewitalizację budynku ze względu na jego lokalizację.
– Kamienica Stradom znajduje się w strategicznym miejscu z doskonałą dostępnością, tuż pomiędzy starym miastem a dzielnicą Kazimierz. Ponadto pomimo początkowo złego stanu technicznego, zespół projektowy dostrzegł ogromny potencjał w tym opuszczonym budynku. Jego długa i ciekawa historia była wspaniałym źródłem inspiracji do stworzenia tożsamości tego miejsca na nowo. Idealnie pasowała również do filarów Angel Poland Group – podkreśla Valla. 
Ze względu na charakter i kompleksowość renowacji konieczna była współpraca inwestora z różnymi firmami.
– Współpracowaliśmy m.in z brytyjskim studiem Blacksheep oraz hiszpańskim ADC Atelier, przy całym projekcie pomagali nam również nasi lokalni eksperci. Odrestaurowanie opuszczonego budynku z zachowaniem ducha jego pierwotnej architektury jest naprawdę bardzo złożonym procesem. Przeprowadziliśmy wiele badań i ekspertyz, aby odnowić budynek w zgodzie z historią. Stradom stał się esencją powyższego. Efektami ekscytującej pracy przy projekcie łączącym w sobie zadania architektoniczne i wymagania operacyjne są niezrównane doznania, które oferuje Stradom. Przy projekcie pracowało wielu wyspecjalizowanych konsultantów, ich talent był niezbędny do urzeczywistnienia naszej wizji – informuje Lionel Valla. 
Źródło + wizualizacje: materiały prasowe
Zdjęcia: Damian Daraż

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA