W centrum Łodzi powstaną dwie 55-metrowe wieże z mieszkaniami Materiały prasowe

W centrum Łodzi powstaną dwie 55-metrowe wieże z mieszkaniami

WIZUALZICJE
Orzech
Orzech
Twin Towers Łódź
adresŁódź, Sienkiewicza 62
inwestorP22
REKLAMA

W samym centrum Łodzi mogą powstać dwie 55-metrowej wysokości wieże z mieszkaniami. Aprobatę Rady Miejskiej w Łodzi zyskał bazujący na zapisach specustawy mieszkaniowej (tzw. lex developer) projekt budowy kompleksu mieszkalnego w bardzo prestiżowym punkcie miasta – przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Sienkiewicza.

Na sesji w środę, 23 maja radni zagłosowali za poparciem wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Sienkiewicza 62 i al. Piłsudskiego 22, który jeszcze w 2023 r. złożyła spółka P22 należąca do znanej łódzkiej firmy deweloperskiej Budomal. Zgoda Rady Miejskiej otwiera deweloperowi drogę do ubiegania się o pozwolenie na budowę projektu o nazwie Twin Towers.

Na wspomnianych działkach stanie okazały budynek mieszkalny, który stworzą dwie 17-kondygnacyjne wieże (55 metrów), dorównujące wysokością sąsiednim biurowcom. Oba budynki będą połączone wspólnym podium, liczącym od strony al. Piłsudskiego cztery kondygnacje naziemne.

Do tego budynku będzie przylegać zrekonstruowana 3-kondygnacyjna kamienica przy ul. Sienkiewicza 62, która po koniecznej rozbiórce (na którą jest już pozwolenie) ma zostać odtworzona w ramach inwestycji. Całość posadowiona będzie na dwukondygnacyjnym garażu podziemnym.

Kompleks Twin Towers pełnił będzie przede wszystkim funkcję mieszkalną (od 200 do 320 mieszkań), ale ma posiadać też lokale na działalność usługowo-handlową skoncentrowane na pierwszej i drugiej kondygnacji w głównej bryle oraz na trzech kondygnacjach zrekonstruowanej kamienicy.

Niezabudowane obszary inwestycji zajmą ciągi pieszo-jezdne, rampa zjazdu do garażu podziemnego, parkingi dla rowerów oraz tereny zielone.

REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Źródło: UM Łódź / lodz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA