W centrum Warszawy powstanie nowy, 240-metrowy wieżowiec?Foto: Adrian Grycuk - licencja CC BY-SA 3.0-pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org

W centrum Warszawy powstanie nowy, 240-metrowy wieżowiec?

Orzech
Orzech

Czy u zbiegu ulic Chałubińskiego i Nowogrodzkiej na warszawskim Śródmieściu powstanie nowy, 240-metrowy wieżowiec? Do stołecznego ratusza wpłynął wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy właśnie tak wysokiego budynku, który miałby powstać w sąsiedztwie Oxford Tower czyli dawnego Intraco II.

Inwestor ma w planach remont i powiększenie 138-metrowego biurowca Oxford Tower oraz budowę nowego Podium. Powierzchnia 240-metrowego wieżowca ma mieć około 96 100 mkw. Jeżeli miasto wyda pozwolenie na realizację tej inwestycji, to planowany wieżowiec byłaby drugim najwyższym budynkiem w Warszawie, po Varso Tower.

Wysokość planowanych do realizacji budynków będzie wynosiła: około 140 m dla budynku Oxford Tower I (istniejący wieżowiec, który miałby zostać wyremontowany); około 240 m dla budynku Oxford Tower II (nowy wieżowiec) i około 30 m dla budynku Podium. Powierzchnia poszczególnych budynków ma wynosić odpowiednio: około 52,9 tys. mkw., około 96,1 tys. mkw. i około 35,9 tys. mkw.

REKLAMA