W centrum Wrocławia trwa remont zabytkowego Pałacu Leipzigera Materiały inwestora

W centrum Wrocławia trwa remont zabytkowego Pałacu Leipzigera

FILM + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejny zabytkowy budynek na wrocławskim Starym Mieście odzyskuje swój dawny blask. Dawny Pałac Leipzigera zamieni się w pięciogwiazdkowy hotel.

W pałacu przy ulicy Wierzbowej 15, w którym przez lata miało siedzibę Przedsiębiorstwo Geologiczne Proxima, Torus Sp. z o.o. realizuje inwestycję hotelową z 91 pokojami. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie Parku Staromiejskiego. Stoi na działce nr 18 o powierzchni prawie 2,5 tys. mkw.

Zapraszamy do obejrzenia nowego FILMU z realizacji tej inwestycji.

Inwestorem jest firma Torus Sp. z o.o., jeden z wiodących trójmiejskich deweloperów, specjalizujący się w budowie i wynajmie powierzchni biurowo-usługowych. Spółka ta ma w swoim dorobku także obiekty hotelowe, do których dołączy przedsięwzięcie we Wrocławiu.

– W centrum Starego Miasta mieści się zabytkowy pałac Leipzigera, którego wnętrza zdobią złocenia oraz zachowane do dnia dzisiejszego marmurowe elementy. Zamierzamy wykorzystać potencjał drzemiący w dawnym pałacu do stworzenia w nim pięciogwiazdkowego obiektu hotelowego, funkcjonującego pod nazwą Altus Palace – wyjaśnia nam Edyta Korycka, dyrektor działu planowania inwestycji w firmie Torus.

REKLAMA
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Za projekt odpowiada Anna Kościuk z Pracowni Projektowej Archikon Sp. z o.o.

– Kluczowym aspektem jest dla nas rewitalizacja obiektu, który docelowo będzie dysponował 91 pokojami oraz wzbogacenie go o salę konferencyjną, restaurację z barem i strefę SPA – tłumaczy Korycka.

Obiektem ma zarządzać firma Dobry Hotel Leszek Mięczkowski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA