W Gdańsku ma powstać polska fabryka robotów przemysłowych facebook.com/TMA.automation/

W Gdańsku ma powstać polska fabryka robotów przemysłowych

Orzech
Orzech
REKLAMA

W Gdańsku planowana jest budowa nowej fabryki robotów przemysłowych. Inwestorem jest polska firma TMA Automation z Gdyni, która zamierza w ciągu najbliższych dwóch lat zrealizować swój nowy projekt na terenach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestycja realizowana będzie ze środków własnych firmy, jednak TMA Automation zamierza też ubiegać się o środki unijne, żeby jeszcze bardziej rozwinąć przedsiębiorstwo.

W skład planowanego do realizacji kompleksu wejdą dwa zakłady produkcyjne (które obecnie działają w różnych częściach Trójmiasta) i biuro (nowa siedziba firmy). Inwestycja powstanie przy ul. Spadochroniarzy, w dzielnicy Matarnia, w pobliżu portu lotniczego w Gdańsku - informuje portal trojmiasto.pl

– W tym tygodniu został podpisany kontrakt na wykonanie projektu nowej siedziby TMA Automation. Za dwa lata przeniesiemy nie tylko nasze biuro, ale również zakłady produkcyjne do prężnie rozwijającego się wysoko-technologicznego obszaru przemysłowego w Gdańsku w pobliżu lotniska.Nie możemy się doczekać, aż ta wizualizacja stanie się rzeczywistością i będziemy mogli przenieść cały nasz zespół do jednego, własnego budynku – informuje firma TMA Automation w mediach społecznościowych.

Nowa siedziba TMA Automation ma pomieścić 120 pracowników firmy. W planach jest też zwiększenie zatrudnienia.

REKLAMA
facebook.com/TMA.automation/

O TMA Automation:

Firma TMA AUTOMATION Sp. z o.o. z Gdyni, została założona w 2010 roku przez Marka Łangowskiego i Piotra Orlikowskiego i obecnie jest 40-osobową firmą inżynierską o rocznych obrotach ok. 2,5 miliona. EUR, zajmującą się projektowaniem i budową nowoczesnych, interdyscyplinarnych rozwiązań z zakresu robotyki, automatyki, mechaniki i systemów wizyjnych.

Specjalizuje się w projektowaniu i konstruowaniu robotów do etykietowania w formie [IML] oraz zrobotyzowanych stanowisk montażowych. Daje przedsiębiorstwom rozwiązania technologiczne, które pozwalają na zwiększenie wydajności pracy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA