Jawor: Tak działa fabryka baterii samochodowych Mercedes-Benz w Jaworze

Jawor: Tak działa fabryka baterii samochodowych Mercedes-Benz w Jaworze

FILM
REKLAMA
Z końcem września 2020 roku w polskiej fabryce Mercedesa zlokalizowanej w Jaworze na Dolnym Śląsku ruszyła pierwsza z trzech linii produkcyjnych baterii elektrycznych do samochodów typu plug-in hybrid i pojazdów w pełni elektrycznych. Zapraszamy do obejrzenia FILMU - wirtualnego spaceru po tym wielkim obiekcie produkcyjnym.
Mimo trudnej sytuacji gospodarczej i epidemiologicznej w Polsce rekrutacja postępuje zgodnie z planem. Łącznie w fabryce silników i baterii docelowo zostanie zatrudnionych ponad 1300 osób. 
REKLAMA
Koncern Daimler AG i jego marka Mercedes-Benz zainwestowały w ostatnich latach w Jaworze już ponad 3 miliardy złotych. Na 50 hektarach powstała nowoczesna, inteligentna i zdygitalizowana fabryka czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych oraz baterii elektrycznych (do pojazdów typu plug-in hybrid i czysto elektrycznych) do samochodów osobowych Mercedes-Benz. 
Produkcja opiera się tu na zasadach Przemysłu 4.0. Jest zautomatyzowana (ok. 100 robotów i 220 pojazdów autonomicznych) i zdygitalizowana ("cyfrowe bliźniaki", AR i VR). To także pierwsza całkowicie bezemisyjna fabryka koncernu Daimler – zakład jest w 100 proc. zasilany energią odnawialną z pobliskiej farmy wiatrowej Taczalin. Ciepło jest produkowane z biomasy.
Źródło: Mercedes-Benz Manufacturing Poland

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA