W Gdańsku powstaje osiedle Południe VitaMateriały inwestora

W Gdańsku powstaje osiedle Południe Vita

mariusz.marcinkowski
Południe Vita
adresGdańsk, Kazimierza Wielkiego
inwestorDEVELIA S.A.
projektantK&L Smart Design Sp. z o.o.
REKLAMA

W ramach budowy II etapu osiedla Południe Vita powstaną 3 budynki mieszkalne wielorodzinne F1, F2, F3, z podziemną halą garażową. Inwestorem przedsięwzięcia jest deweloper Develia.

Inwestycja położona jest na działce o wielkości 9 519 mkw. przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Gdańsku.

Deweloper Develia złożył dnia 22 lutego 2022 roku wniosek o pozwolenie na budowę. A 17 października 2022 roku prezydent Gdańska wydała decyzję pozytywną dla tego projektu.

Budowa II etapu osiedla Południe Vita ma się rozpocząć w I kw. 2023 roku. Z kolei zakończenie inwestycji ma nastąpić w I kw. 2024 roku.

Budynki F1, F2 i F3 będą miały 4 piętra. W obiekcie F1 będzie 39 mieszkań, a w dwóch pozostałych po 36 lokali. Pracownia architektoniczna zaprojektowała mieszkania o powierzchni od 26,17 do 100,78 mkw. Będą one wyposażone w balkony, antresole lub tarasy z ogródkami. W każdym z budynków zostaną zainstalowane cichobieżne windy oraz powstaną komórki lokatorskie na poziomie -1. Garaż podziemny będzie znajdował się pod budynkami F2 i F3. W każdym z nich powstanie po 26 miejsc parkingowych.

Wśród udogodnień dla mieszkańców zaprojektowano nowoczesne place zabaw dla dzieci, stojaki na rowery, przestrzenie rekreacyjne oraz ogrody deszczowe.

Kubatura budynków ma wynieść 16 366,5 metrów sześciennych. Z kolei za projekt architektoniczny odpowiada pracownia K&L SMART DESIGN. Jak informuje nas Michał Poręcki z agencji Tauber Promotion − Develia jest w trakcie przetargu w celu wyłonienia generalnego wykonawcy.

Inwestycja znajduje się w południowej części Gdańska w dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe. Warto dodać, że ten rejon w ostatnich latach mocno się rozbudowuje. Do Obwodnicy Trójmiasta jest zaledwie kilka kilometrów.

REKLAMA

Ceny mieszkań zaczynać się będą od 6 799,92 zł/mkw.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Jaa(gość)
Czy w związku z bardzo szybko budową osiedli na południu, miasto zamierza coś zrobić z drogami? Za PRL-U każde duże osiedle dostawało 2-3 pasmową drogę i tramwaj. Rozumiem, że urzędnicy którzy wydają pozwolenia kreślą już drogi i załatwiają pieniądze na realizację... Czy dalej wyprzedają pozostawione dawniej rezerwy terenowe pod drogi i szyny pod budowę kolejnych bloków?
REKLAMA