W Jeleniej Górze powstaje wielki kompleks Holiday Park & Resort Uzdrowisko Cieplice Zdrój Materiały inwestora

W Jeleniej Górze powstaje wielki kompleks Holiday Park & Resort Uzdrowisko Cieplice Zdrój

ZDJĘCIA
REKLAMA

W stolicy Karkonoszy, Jeleniej Górze powstaje wielki kompleks Holiday Park & Resort Uzdrowisko Cieplice Zdrój. Inwestycja realizowana jest przy ul. Dolnośląskiej, w południowej części miasta. Inwestorem jest polska spółka Holiday Park&Resort, należąca do Soltex Holding.

Holiday Park & Resort Uzdrowisko Cieplice Zdrój to pierwszy ośrodek sieci Holiday Park&Resort w polskich górach. Oddany we wrześniu 2022 pierwszy etap obejmuje 71 komfortowych domów, w tym część z ogrodzonymi ogródkami, oferującymi niespotykane do tej pory warunki wypoczynku. W ośrodku znajduje się mnóstwo atrakcji, m. in. basen z podgrzewaną wodą i zjeżdżalniami, saunę, dmuchańce, czy całodzienne animacje dla dzieci i dorosłych.

Holiday Park & Resort w Jeleniej Górze jest największą tego typu inwestycją w regionie karkonoskim i jedną z największych w Polsce.

Inwestycja powstaje na 14 hektarowej działce w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry - Cieplicach, którą inwestor zakupił od miasta za 8 milionów złotych. Koszt inwestycji szacowany jest na około 200 milionów złotych.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Całe przedsięwzięcie podzielone jest na trzy etapy. Pierwszy - zrealizowany we wrześniu 2022 obejmuje 71 komfortowych domów, w tym część z ogrodzonymi ogródkami oraz SPA, infrastrukturę wodną, kluby, restauracje i siłownię.

W II etapie powstanie kompleks parkowo-wodny z jeziorkiem, fokarium i mini zoo. Na koniec zbudowany zostanie park wodny.

Łącznie na terenie kompleksu Holiday Park & Resort Uzdrowisko Cieplice Zdrój wybudowanych zostanie 450 domków. Przy nich stanie hotel z 600 pokojami.

3 stycznia 2023 r. inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę kolejnej części tego kompleksu w stolicy Karkonoszy. Za projekt odpowiedzialny jest architekt Tomasz Cichoń.

GUNB
GUNB

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA