W Katowicach powstaje kompleks wielofunkcyjny ATAL Sky+ ze 121-metrowym wieżowcem HRA Architekci

W Katowicach powstaje kompleks wielofunkcyjny ATAL Sky+ ze 121-metrowym wieżowcem

ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

ATAL, ogólnopolski deweloper, realizuje miastotwórczy i multifunkcyjny kompleks ATAL SKY+ w samym centrum Katowic, tuż przy pętli Słonecznej. Docelowo inwestycja składać się będzie z sześciu budynków i zaoferuje łącznie ponad 62 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni, w której zaaranżowane zostaną przestrzenie mieszkalne, apartamenty inwestycyjne, lokale o przeznaczeniu handlowo-usługowym oraz strefy rekreacyjne.

Najwyższy budynek w kompleksie będzie liczył 35 kondygnacji i 121 metrów wysokości budynek i stanie się najwyższym obiektem mieszkaniowym w województwie śląskim, który określi dominantę wysokościową okolicy, jednocześnie jego dach wyznaczy najwyższy punkt w Katowicach – sięgając 409,01 metra n.p.m.

I etap już gotowy

W pierwszym etapie tej wielkiej inwestycji powstały trzy budynki – D, E oraz F, w których powstało 316 mieszkań. Lokale do 15 kondygnacji budynków dysponują loggiami, natomiast powyżej 15 kondygnacji dodatkową przestrzeń użytkową dla przyszłych lokatorów. Mieszkania zlokalizowane na parterze posiadają prywatne ogródki. Obecnie trwają procedury formalne związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Drugi etap w budowie

W ramach drugiego etapu ATAL Sky+ powstają kolejne trzy budynki – A, B i C. Najwyższy z nich (A) będzie miał 36 kondygnacji i osiągnie wysokość 121 metrów, pozostałe dwa będą liczyły po 14 pięter.

Jak zapowiada inwestor, główna dominanta kompleksu osiągnie swój punkt konstrukcyjny na koniec 2024 roku. Wykonawca inwestycji prowadzi obecnie prace przy konstrukcji żelbetowej, murowej nośnej, ścianek działowych oraz elewacji.

GALERIA ZDJĘĆ:

REKLAMA
Komentarz do inwestycji Kompleks wielofunkcyjny ATAL Sky+
Orzech
+6
0
Zaloguj aby dodać komentarz

W realizowanym obecnie II etapie powstanie łącznie 498 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 38 do 178 metrów kwadratowych. Będą to lokale liczące 1 do 5 pokoi. Ta część kompleksu ATAL Sky+ będzie oddawana w dwóch fazach – niższe budynki B i C mają być gotowe na koniec 2025 roku, natomiast główna, 121-metrowa wieża zostanie ukończona w II kwartale 2026 roku. W ramach inwestycji powstanie także 18 lokali użytkowych.

WIZUALIZACJE:

Komentarz do inwestycji Kompleks wielofunkcyjny ATAL Sky+
Orzech
+4
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Kompleks wielofunkcyjny ATAL Sky+
Orzech
+9
0
Zaloguj aby dodać komentarz

Wielofunkcyjny kompleks łączący mieszkania, apartamenty inwestycyjne i usługi, a także przestrzeń rekreacyjną ATAL SKY+ wyróżni się wysokim standardem, dzięki czemu odpowie na potrzeby najbardziej wymagających inwestorów – zarówno prywatnych, jak i biznesowych.

– ATAL SKY+ to unikatowy projekt powstający w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w aglomeracji śląskiej – w samym sercu Katowic, z wygodnym dostępem do rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Kompleks wpisuje się w trend tworzenia miastotwórczych i wielofunkcyjnych kwartałów oferujących wyjątkowe miejsce do życia. Przyszli lokatorzy wszystko, co ważne będą mieli w najbliższej okolicy. Pracując nad koncepcją tego projektu postawiliśmy na ponadczasową miejską architekturę. Inwestycję wyróżnia licząca ponad 121 metrów wieża, ale także wysoka jakość budynków i towarzyszącej im przestrzeni społecznej, którą tworzy ponad hektarowy zielony i rekreacyjny teren. Nowoczesne technologie, funkcjonalne i wysokokomfortowe rozwiązania oraz niezwykła lokalizacja przyciągną do ATAL SKY+ inwestorów i mieszkańców – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA