Warszawa: Fabryka PZO – nowe wcielenie przedwojennych zakładów na Kamionku. Powstaną mieszkania i biura  źródło: materiały inwestora

Warszawa: Fabryka PZO – nowe wcielenie przedwojennych zakładów na Kamionku. Powstaną mieszkania i biura

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
W kompleksie przy ulicy Grochowskiej będzie dostępne m.in. kilkanaście tysięcy mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Na razie deweloperzy oferują ponad 100 mieszkań o metrażach do 100 mkw., z możliwością swobodnej aranżacji. Nabywcy wprowadzą się w 2021 roku.
Przy ul. Grochowskiej 316/320 na warszawskim Kamionku, w dzielnicy Praga-Południe, znajdują się przedwojenne zakłady optyczne (PZO). Teren o powierzchni 1,1 ha należał poprzednio do Soho Development. W ubiegłym roku odkupił go White Star Real Estate Sp. z o.o. (znany m.in. z Elektrowni Powiśle) Zrealizuje inwestycję wraz z Cain International. Wprowadzili ją już do sprzedaży – ceny zaczynają się od 8 500 zł/mkw. Część biurową chcą oddać do użytku w II/III kwartale 2020 roku, a mieszkalną – w II kw. 2021 r. Prace rozpoczną się najpóźniej w grudniu.
Priorytety, którymi kierowali się autorzy projektu, to wkomponowaniu nowego budynku w pejzaż dzielnicy i zapewnienie optymalnego komfortu mieszkańcom, poprzez odizolowanie go od ruchu ulicznego – zapewniają inwestorzy.
materiały inwestora

Nie tylko mieszkania, ale i biura

Fabryka PZO to wielofunkcyjny kompleks. W odnowionym budynku, z dobudówką, znajdzie się ponad 12 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Ponadto projekt przygotowany przez pracownię architektoniczną Konkret Sp. z o.o. obejmuje utworzenie 121 mieszkań: jedno- (27,58-36,60 mkw.), dwu- (39,65-53,82 mkw.), trzy- (55,91-86,19 mkw.) i czteropokojowych (82,13-100,47 mkw.). Istnieje możliwość ich łączenia. Do tych zlokalizowanych na parterze przynależą ogródki, a na wyższych kondygnacjach – balkony lub tarasy. Wysokość pomieszczeń wynosi 2,6-2,8 m.
Deweloperzy przewidzieli ogrodzenie i całodobową ochronę budynku liczącego od trzech do pięciu pięter. Na terenie inwestycji mają się znaleźć restauracje, punkty usługowe, fitness klub oraz ogólnodostępne strefy zieleni. Mieszkańcy skorzystają także z rowerowni, parkingu podziemnego oraz placu zabaw.
Więcej wizualizacji w galerii.

Nowy budynek przy zabytkowym obiekcie KRUS-u

W ostatnich miesiącach wystartowała jeszcze inna inwestycja na Kamionku – Sava Mińska 25. To sześciopiętrowy budynek wielorodzinny. Parter zajmie kilka lokali usługowych. Na piętrach będzie dostępnych ponad 100 mieszkań, od kawalerek po takie z czterema pokojami. Metraże sięgają przeszło 80 mkw. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA