W Legnicy wybudowana zostanie nowa miejska ciepłownia. Stara zostanie wyburzonaźródło: WPEC

W Legnicy wybudowana zostanie nowa miejska ciepłownia. Stara zostanie wyburzona

Orzech
Orzech
REKLAMA
Szykują się bardzo duże zmiany, które powinny wpłynąć na jakość powietrza w Legnicy. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (WPEC S.A.) w Legnicy ma w planach likwidację swojego największego zakładu - miejskiej ciepłowni opalanej węglem.
Razem z nią z krajobrazu ma zniknąć charakterystyczny, widoczny z wielu kilometrów komin ciepłowni znajdującej się przy ul. Dobrzejowskiej. Likwidacja spowodowana jest koniecznością ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery przez WPEC. Aktualnie ciepłownia miejska zużywa średnio około 40 tys. ton węgla rocznie, znacznie przyczyniając się do zanieczyszczenia powietrza w Legnicy.
REKLAMA
Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej po likwidacji mało ekologicznej ciepłowni opalanej tym surowcem planuje budowę nowej, bardziej ekologicznej, która ma być zasilana gazem ziemnym. Nowy zakład ma powstać jednak w innym miejscu. Obiekt ma zostać wybudowany w miejscu dotychczasowej zapasowej kotłowni, wykorzystywanej latem, a znajdującej się przy ul. NiklowejPlany WPEC S.A. przewidują, że inwestycja ma zostać oddana do użytkowania w pierwszej połowie 2024 roku. Co bardzo ważne, wszystkie zmiany mają zostać przeprowadzone płynnie, tak żeby ani przez moment nie dochodziło do przerw w dostawach ciepła do domów mieszkańców Legnicy.
W nowej ciepłowni pracę znajdą dotychczasowi pracownicy starego zakładu, którego teren, po wyburzeniu budynków i komina, ma zostać wystawiony na sprzedaż.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Arqadius(gość)
Głupota w tej Legnicy. Przy problemach energetycznych uzależniać ogrzewanie miasta od gazu. Jedyne rozsadne rozwiazanie to nowoczesna spalarnia śmieci. Zdaje sie, że w Legnicy przy ulicy Dobrzejowskiej znajduje sie wysypisko śmieci i niedaleko wysypiska jest ciepłownia. Warto zainwestować w nowoczesną, czyt. ze zrozumieniem eweentualnie odsylam do Internetu co to jest nowoczesna spalarnia śmieci.
REKLAMA