W miejsce nieczynnego marketu TESCO w Gdyni powstanie nowe, duże osiedle mieszkanioweJakub Zazula, / zdjęcie ilustracyjne

W miejsce nieczynnego marketu TESCO w Gdyni powstanie nowe, duże osiedle mieszkaniowe

Orzech
Orzech
Osiedle, ul. Kcyńska 27
adresGdynia, Kcyńska 27
inwestorATAL S.A.
REKLAMA

Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. planuje realizację nowej, dużej inwestycji mieszkaniowej w Trójmieście. W Gdyni, w dzielnicy Cisowa, przy ul. Kcyńskiej 27 zamierza wybudować nowe osiedle mieszkaniowe.

W dniu 23 stycznia ATAL S.A. złożył w Urzędzie Miasta w Gdyni wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią usługową, parkingami podziemnymi, zagospodarowaniem terenu o raz infrastrukturą towarzyszącą. Przedsięwzięcie planowane jest do realizacji na działkach nr: 2482, 2483, 2480/5, 2480/6, 2480/7, 2480/8, 2468/4, 2468/5, 2468/6 (Obręb 226201_1.0012) o łącznej powierzchni 72 000 mkw., przy ulicy Kcyńskiej 27 w dzielnicy Cisowa.

GUNB
GUNB
GUNB
GUNB
REKLAMA

Wcześniej, bo w dniu 17 stycznia ATAL S.A. złożył wniosek o pozwolenie na rozbiórkę obiektów budowlanych: części budynku handlowo-usługowego dawnego C.H. Tesco.

Chodzi o nieruchomość zabudowaną nieczynnym hipermarketem Tesco i wciąż działającym marketem budowlanym niemieckiej sieci OBI.

Przypomnijmy, ogólnopolska firma deweloperska ATAL S.A. jest od 2022 roku właścicielem działki, na której znajduje się m.in. zamknięty hipermarket brytyjskiej sieci TESCO, która wycofała się z Polski, wciąż czynny, duży market budowlany OBI i parking.

Wiadomo już, że były market TESCO zostanie przez ATAL S.A. wyburzony, natomiast dalsze losy marketu budowlanego OBI nadal są nierozstrzygnięte. Możliwe, że ten sklep budowlany będzie jeszcze funkcjonował w tym miejscu przez kilka lat.

Nowa inwestycja mieszkaniowa ATAL S.A. przy ul. Kcyńskiej 27 w Gdyni prowadzona będzie w kilku etapach. Dopiero po uzyskaniu niezbędnych dokumentów, deweloper planuje zaprezentowanie szczegółów inwestycji (wraz z wizualizacjami) i harmonogram realizacji tego projektu.

Komentarze (9)

Napisz komentarz
I znowu pan Szczurek jako  prezydent tylko zabudowuje a co z jakimiś parkami lub inwestycjami dla ludzi mieszkających ten gnój tylko budynki stawia a dla ludzi nic , nie dość że centrum już wyglada jak moloch który nic nie jest wart bo zamiast nad możemy(gość)
Znowu dewloperka zamiast parku
Demtpowianin(gość)
Najgorzej mają mieszkańcy doliny cisów, kiedyś mieli blisko sklep, a teraz będą w głębokiej du.. e, bo najbliższy sklep to stokrotka, dość daleko, do obwodnicy też daleko, bo trzeba wielki koło robić. Kiepskie osiedle to się zrobiło.
Os(gość)
Zbudują takie coś betonowe a na środku postawią dwa drzewa i otworzą żabkę i powiedzą że to jest centrum handlowe to jest jakieś porażka naprawdę tutaj nie ma żadnych punktów usługowych ani handlowych
Arka(gość)
Proponuję wybudować drapacz chmur dla urzędników.Deweloperzy zniszcza wszystko byle kasa do przodu.
Jarek(gość)
I znowu powstaną betony szok co ci rządzący gdyni wyprawiają z tą gdynią
Michał(gość)
@
Jelon
(gość)
Moze w koncu zamiast marketow i biedronkow powstana zwykle osiedlowe sklepy a nie sieciowki. Ludzi nie beda korkowac ulic dojazdami do sklepow tylko pojda z buta bo bedzie blisko. Konkurencja sie potworzy i asortyment bedzie zroznicowany. Ty jak chcesz jedz do wawy.
Osiedlowe sklepy padają bo mają większość produktów droższych
Jelon(gość)
@
Niedługo w Chyloni i Cisowej nie będzie żadnych sklepów tylko osiedla. Ciekawe gdzie ludzie będą robić zakupy? Może w Warszawie?☹️
(gość)
Osiedle a sklepy
Moze w koncu zamiast marketow i biedronkow powstana zwykle osiedlowe sklepy a nie sieciowki. Ludzi nie beda korkowac ulic dojazdami do sklepow tylko pojda z buta bo bedzie blisko. Konkurencja sie potworzy i asortyment bedzie zroznicowany. Ty jak chcesz jedz do wawy.
Niedługo w Chyloni i Cisowej nie będzie żadnych sklepów tylko osiedla. Ciekawe gdzie ludzie będą robić zakupy? Może w Warszawie?☹️(gość)
Osiedle a sklepy
Kand(gość)
Szkoda gdyby obi zlikwidowano
REKLAMA