W Miłkowie pod Karpaczem powstanie Przystanek Karkonosze – największy regionalny park handlowy w Karkonoszach Materiały inwestora

W Miłkowie pod Karpaczem powstanie Przystanek Karkonosze – największy regionalny park handlowy w Karkonoszach

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna nowa, duża inwestycja handlowa na Dolnym Śląsku. W miejscowości Miłków pod Karpaczem powstanie Centrum Handlowe Przystanek Karkonosze. Będzie to największy regionalny park handlowy w Karkonoszach. Rozpoczęła się już jego komercjalizacja.

Nowy kompleks handlowy położony będzie przy drodze wojewódzkiej nr 366, na przecięciu tras prowadzących do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar i Jeleniej Góry. Komercjalizację projektu prowadzi firma Mallson Polska.

Lokalizacja – z której doskonale widać będzie jedną z głównych atrakcji Karpacza czyli Śnieżkę – będzie więc dogodna nie tylko dla prawie 100 tysięcy mieszkańców okolicznych miasteczek i wsi, ale również kilku milionów turystów z Polski, Czech, Niemiec i innych krajów, którzy tak licznie corocznie odwiedzają Karkonosze.

Park Handlowy Przystanek Karkonosze będzie miał 20 000 mkw. powierzchni najmu. Znajdzie się w nim ok. 40 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, znany market spożywczy, restauracja drive-thru oraz specjalnie zaprojektowana powierzchnia dla cyklicznych wydarzeń artystyczno-kulturalno-rozrywkowych jak również popularnych w tamtym regionie kiermaszy tematycznych. Na terenie projektu planowane są też liczne atrakcje rozrywkowo-naukowe dla dzieci oraz multipleks kinowy.

Klientom służyć będzie duży parking na około 700 miejsc, przystanki autobusowe, ale też przystanek kolejowy linii Jelenia Góra – Karpacz, której proces rewitalizacji rozpoczęto w kwietniu tego roku.

Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Inwestorem jest pochodzący z Jeleniej Góry doświadczony inwestor i bankier inwestycyjnyArtur Kozieja, który w latach 1995 – 2017 pracował na stanowisku dyrektora inwestycyjnego m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim “City”.

Jest on twórcą Grupy Europlan – działającej od 17 lat na rynku budownictwa mieszkaniowego (zrealizowane 2500 mieszkań w Warszawie i Krakowie oraz realizowanych obecnie ok 400 mieszkań i domów w Jeleniej Górze), biurowego (20 000 mkw. w Warszawie) i hotelowego (działające: Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, Lake Hill Resort&Spa w karkonoskiej Sosnówce oraz obecnie realizowane: Raddisson Blu w Ostródzie, Sanssouci w Karpaczu, Campanile w Warszawie oraz Movenpick w Zakopanym).

Za koncepcję komercyjną i wynajem odpowiada firma Mallson Polska. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna MTDI. Otwarcie Przystanku Karkonosze zaplanowano na 2024 rok.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA