W Nowej Hucie trwa budowa Panattoni City Logistics Kraków I Panattoni

W Nowej Hucie trwa budowa Panattoni City Logistics Kraków I

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, buduje w stolicy Małopolski park magazynowo-dystrybukcyjny – City Logistics Kraków I. Inwestycja realizowana jest w Nowej Hucie, przy ul. Cementowej. City Logistics Kraków I to inwestycja typu brownfield, powstająca na terenie poprzemysłowym.

Do obiektu wprowadzili się kolejni najemcy – FM Logistic, który korzysta z narożnego cross-docka oraz Raven – dystrybutor artykułów sportowych. Inwestycja typu brownfield pozwoliła odzyskać dla biznesu kolejne tereny w granicach stolicy małopolski i jednocześnie je zrewitalizować oraz podwyższyć ich wartość ekologiczną.

Potencjał drzemiący w granicy miasta. Panattoni zrealizowało ok. 70 proc. z planowanych 36 500 mkw. w ramach City Logistics Kraków I, a dostarczona powierzchnia jest już w całości wynajęta. Deweloper rozwijając segment obiektów ostatniej mili pozwala swoim najemcom przenosić działalność bliżej klienta i pracownika, z obrzeży aglomeracji w granice miast. Przykładem jest FM Logistic – międzynarodowy operator – który właśnie wynajął 2300 mkw. w City Logistics Kraków I, dokąd przeniósł się ze znajdującej się na południe od stolicy regionu Skawiny. Oprócz doskonałego położenia w mieście, przy ul. Cementowej, umożliwiającego wdrożenie na szerszą skalę usług dla logistyki miejskiej firma zyskała także bardzo dobry dostęp do nieodległej drogi ekspresowej S7 oraz korzysta z dopasowanej powierzchni. Odpowiednio zaprojektowany magazyn, pozwoli sprawnie prowadzić operacje logistyczne. Deweloper zrealizował narożny cross-dock, a także dostosował do zwiększonych potrzeb najemcy liczbę doków, bram wjazdowych i miejsc parkingowych. Panattoni zadbało również o ponadstandardowe doświetlenie światłem naturalnym, wynoszące 10 procent. City Logistics Kraków I to inwestycja typu brownfield, powstająca na terenie poprzemysłowym.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

– Kraków przez swoje położenie i historię jest kluczowym ośrodkiem biznesowym Polski, ale niska dostępność gruntów ogranicza jego możliwości dla sektora nieruchomości przemysłowych. Dlatego, aby zapewnić swoim klientom możliwość rozwoju w najlepszych lokalizacjach, Panattoni odzyskuje grunty poprzemysłowe. Brownfield pozwala wydobywać potencjał stolicy małopolski i rozwijać się w regionie firmom z branży logistyki, handlu, czy odzieżowej, które napędzają atrakcyjność Krakowa i okolic. W Panattoni w dwóch ostatnich latach ok. 1/3 realizacji stanowiły inwestycje typu brownfield. Odzyskiwanie terenów poprzemysłowych to konkretna korzyść dla biznesu, przy jednoczesnym wpisaniu się w Gospodarkę Obiegu Zamkniętego – mówi Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Z powierzchni w City Logistics Kraków I już korzysta również firma Raven Sport Sp. z o.o., która zajęła 1600 mkw. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją i handlem wysokiej jakości odzieżą, obuwiem oraz sprzętem turystyczno-sportowym i jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem kilkunastu uznanych i rozwijających się brandów. Krakowskie pochodzenie firmy potwierdza potencjał obiektów City Logistics dla firm lokalnych o ponadregionalnym zasięgu.

fot. Damian Daraż
REKLAMA
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

City Logistics Kraków I powstaje w strategicznej lokalizacji, zarówno pod kątem ponadregionalnego prowadzenia działalności, jak i dostępu do pracownika. Inwestycja znajduje się w jednej z industrialnych dzielnic miasta, zaledwie ćwierć kilometra od pętli tramwajowej i autobusowej. Największym jej atutem jest bliskość drogi ekspresowej S7, która już niedługo połączy obiekt m.in. z Warszawą, czy Gdańskiem na północy.

Kolejną mocną stroną parku, która pozwala na wsparcie nawet mniejszych działalności, jest możliwość wynajęcia minimalnych modułów. Format SBU umożliwia skorzystanie z minimum 1080 mkw. Elastyczna powierzchnia pozwala na prowadzenie operacji zarówno logistycznych, produkcyjnych, magazynowych, jak i e-commerce’owych.

Panattoni
dodał Orzech

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA