W Pile powstanie duże, regionalne centrum handlowe Materiały inwestora

W Pile powstanie duże, regionalne centrum handlowe

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W województwie wielkopolskim powstanie nowe, duże regionalne centrum handlowe. Bardzo dobre wyniki dotychczasowych wspólnych przedsięwzięć w Polsce oraz doskonała współpraca sprawiły, że Acteeum i BIG Shopping Centers ponownie łączą siły.

BIG Piła, którego budowa ruszy na przełomie roku 2024/25 roku, zlokalizowany będzie przy al. Wojska Polskiego i będzie regionalnym centrum handlowym o łącznej powierzchni ok 38 tys. mkw. GLA i zasięgu ok. 100 tys. mieszkańców w promieniu 30 min. dojazdu.

W skład kompleksu wejdzie park handlowy o powierzchni ok 18,7 tys. mkw. GLA obejmujący nowoczesny supermarket spożywczy oraz ok. 30 sklepów najbardziej wyczekiwanych w regionie marek.

W ramach BIG Piła powstanie także sklep jednej z sieci DIY o pow. ok. 8 tys. mkw., przestronny salon meblowy znanej marki, oraz parking na ok. 1200 pojazdów. Dodatkowo, inwestycja obejmie dogodne rozwiązania komunikacyjne, zapewniające łatwy dojazd do obiektu a także różnorodne rozwiązania konstrukcyjne i infrastrukturalne wychodzące naprzeciw wymogom zrównoważonemu rozwoju.

W ofercie BIG Piła znajdą się różnorodne marki modowe, wyposażenia wnętrz, sportowe, elektroniki użytkowej, mediów, spożywcze i drogeryjne. Będzie tam także dostępna oferta gastronomiczna i usługowa zapewniając kompleksowe wyjście naprzeciw potrzebom klientów. Centrum handlowe BIG Piła wzbogaci otoczenie nie tylko swoją ofertą zakupową, ale także nowoczesną, funkcjonalną i przyjazną architekturą, otwartością komunikacyjną oraz poprawą infrastruktury otaczającego ją terenu.

Dotychczasowa, trwająca od 2022 roku współpraca Acteeum Group i BIG Shopping Centers rozpoczęła się od początku obecności BIG w Polsce, kiedy to w efekcie przejęcia andrychowskiego parku handlowego przybrał on markę BIG Andrychów. Kolejnym etapem współpracy obu inwestorów jest aktualnie realizowany projekt w Ostródzie, gdzie już pod koniec lata tego roku otworzy się BIG Ostróda, regionalny park handlowy o powierzchni 25 tys. mkw. GLA. Tak efektywna i pełna sukcesów współpraca obu partnerów oraz potencjał rozwoju branży retail, zwłaszcza w miastach średniej wielkości, zaowocowały kolejnym wspólnym przedsięwzięciem. Acteeum i BIG ponownie łączą siły przy realizacja kolejnego projektu, tym razem w Pile.

– Cieszymy się bardzo, że wspólnie z BIG przystępujemy do realizacji kolejnego projektu – tym razem w Pile. Na ponad 11-hektarowej, świetnie skomunikowanej działce zbudujemy tam spektakularne centrum handlowe, gdzie dzięki wielu wyczekiwanym sklepom z różnorodnym asortymentem, przestronnemu sklepowi meblowemu i marketowi z branży „dom i ogród” a także za sprawą niezwykle łatwej dostępności mieszkańcy Piły i całego regionu zyskają miejsce wygodnych, sprawnych i kompleksowych zakupów – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner, Acteeum Central Europe.

– Jesteśmy szczęśliwi mogąc oficjalnie potwierdzić, że kolejny obiekt pod marką BIG powstanie z Pile. Dzięki swojej doskonałej lokalizacji, bardzo atrakcyjnej ofercie sklepów i usług a także rozwiązaniom funkcjonalnym, architektonicznym i ekologicznym BIG Piła wyznaczy kolejny krok milowy w budowaniu marki BIG w Polsce. Planując otwarcie na II połowę 2025 już przygotowujemy się do intensywnych działań, dzięki którym od samego początku na trwale zwiążemy się z lokalną społecznością Piły i okolic – mówi Eran Levy, BIG Poland CEO.

Komercjalizacja obiektu przebiega pełna parą, zaś budowa rozpocznie się na przełomie 2024/25 roku. Otwarcie BIG Piła planowane jest na drugą połowę 2025 r.

REKLAMA
Materiały inwestora
Materiały inwestora

BIG Poland częścią BIG Shopping Centers

BIG Poland jest częścią międzynarodowej grupy BIG Shopping Centers, założonej w 1994 roku w Izraelu przez Yehudę Neftali, koncentrującej się na rozwoju, obsłudze i inwestowaniu w parki handlowe, centra handlowe, logistyczne, biurowe, mieszkaniowe i energię odnawialną. Obecnie firma działa w Izraelu, Serbii, Czarnogórze, Rumunii, Czechach i Polsce.

Marka BIG rozpoczęła budowę swojej obecności na polskim rynku detalicznym od jesieni 2022 roku i aktualnie posiada trzy w pełni skomercjalizowane i niezwykle popularne parki handlowe – w Łubnej pod Warszawą, Lubinie i Andrychowie oraz w Ostródzie będący w trakcie budowy, którego otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku. BIG Poland konsekwentnie realizuje ambitny plan rozwoju w Polsce, prowadząc szereg projektów, dzięki którym z każdym miesiącem przybliżają się otwarcia kolejnych centrów handlowych pod znakiem BIG w całym kraju.

Acteeum kompleksowo realizuje cały proces deweloperski.

Acteeum Group to międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce. Acteeum kompleksowo realizuje cały proces deweloperski, od rozpoznania i zabezpieczenia odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis, BIG Shopping Centers jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA