W Piotrkowie Trybunalskim planowana jest budowa nowego, dużego parku handlowego Rank Progress

W Piotrkowie Trybunalskim planowana jest budowa nowego, dużego parku handlowego

REKLAMA

W województwie łódzkim, w Piotrkowie Trybunalskim planowana jest budowa kolejnego, dużego parku handlowego. Swoją inwestycję w tym ponad 68-tysięcznym mieście planuje polska spółka giełdowa z Legnicy – Rank Progress S.A.

Inwestor ma w planach budowę kompleksu handlowego wraz z obiektem typu "dom i ogród" o łącznej powierzchni handlowej ok. 17 200 mkw. z dużym parkingiem dla klientów, z ok. 700 miejsc dla pojazdów. Aktualnie trwają prace projektowe kompleksu.

– Obecnie w ramach Grupy Kapitałowej Rank Progress funkcjonują cztery centra handlowe o łącznej powierzchni najmu 63,4 tys. mkw. W najbliższym czasie planujemy rozpocząć budowę centrum handlowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz parku handlowego w Chojnicach. Nasz bank ziemi obejmuje w tej chwili nieruchomości o całkowitej powierzchni 135 ha i szacunkowej wartości rynkowej 303 mln zł – podkreśla Jan Mroczka, prezes Rank Progress S.A.

Realizacja planu inwestycyjnego zależy również od planowanej sprzedaży funkcjonujących obiektów handlowych: Centrum Handlowego Brama Pomorza w Chojnicach oraz Pogodnego Centrum w Oleśnicy, a w następnym etapie także innych obiektów. W przypadku opóźnienia procesu sprzedaży poszczególnych nieruchomości, Rank Progress będzie odpowiednio modyfikował i dostosowywał swoje zamierzenia inwestycyjne do możliwości finansowych i możliwości pozyskania finansowania z innych źródeł. Powodzenie planu inwestycyjnego zależy zatem w głównej mierze od dostępności środków finansowych, których termin i wysokość jest uzależniona od powodzenia procesu sprzedaży poszczególnych nieruchomości handlowych lub gruntowych.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w Piotrkowie Trybunalskim trwa już budowa jednego, dużego parku handlowego. Swoją inwestycję w tym mieście – park handlowy sieci N-Park, realizuje inna znana, duża polska firma – Napollo. Obiekt zostanie otwarty w II kwartale 2023 roku.

Napollo

Łączna powierzchnia N-Parku Piotrków Trybunalski to blisko 8 000 mkw. Wśród najemców są popularne marki wchodzące w tenant-mix parków handlowych Napollo w całej Polsce. To m.in. Hebe, Action, Dealz, Jysk, KiK, Maxi zoo, RTV Euro AGD, Sinsay, Tedi, kaes i Stokrotka. Napollo planuje również uruchomienie w nowym obiekcie restauracji typu "drivethru", a także instalację paczkomatu.

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Mati(gość)
@
marta
(gość)
a w centrum miasta wolne lokale handlowe
Tutaj sobie postawią od nowa swoje i nie będą płacić za wynajem. Sieciówka to ich stać
Asaas(gość)
Akurat te sklepy są już w Piotrkowie, przydały by się inne
marta(gość)
a w centrum miasta wolne lokale handlowe
REKLAMA