W Toruniu otwarto nowy retail park w ramach rozbudowy centrum handlowego Nowe BielawyMateriały prasowe

W Toruniu otwarto nowy retail park w ramach rozbudowy centrum handlowego Nowe Bielawy

Orzech
Orzech
REKLAMA

W Toruniu otwarto właśnie nowy retail park. To część zakrojonej na szeroką skalę rozbudowy centrum handlowego Nowe Bielawy. Dobiegł końca pierwszy etap rozbudowy tej galerii.

Efektem jest otwarty dziś park handlowy, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Jest to jedna z dwóch bliźniaczych inwestycji przy ul. Olsztyńskiej w Toruniu. Zakończenie drugiej planowane jest na wiosnę 2023 r.

– Rozbudowa Nowych Bielaw to ważne wydarzenie w rozwoju centrum handlowego. Dzięki tej inwestycji nie tylko wzmacniamy pozycję centrum, ale także mamy możliwość wprowadzenia świeżych konceptów i marek, a co za tym idzie, stworzenia nowych, atrakcyjnych destynacji, które wypełniają lukę zakupową na lokalnym rynku – mówi Barbara Wojdełko z Newbridge.

– Co więcej, dzięki nowo otwartemu retail parkowi, ale także drugiej, zaawansowanej już inwestycji, tworzymy w Toruniu nowoczesny, oparty na modelu convenience, największy w mieście hub handlowy, którego oferta zaspokajać będzie różne potrzeby zakupowe lokalnej społeczności, w tym zwłaszcza rodzin. Docelowo składać będzie się na niego centrum handlowe Nowe Bielawy oraz 2 retail parki – mówi.

Od dziś klienci mogą zrobić zakupy w pierwszym z parków. W jego ofercie znajdują 3 sklepy wielkopowierzchniowe. Dzięki otwarciu nowego parku na toruńskim rynku zadebiutował pierwszy w mieście sklep sieci NEONET. Drugim najemcą obiektu jest sklep popularnej sieci TEDi. Całość tenant-mix’u dopełni Komfort, który planuje otwarcie sklepu 9 grudnia.

– Tenant-mix został tak skomponowany, aby z jednej strony wyróżniał się na lokalnym rynku, z drugiej, pełnił rolę dopełniającą w stosunku do oferty Nowych Bielaw. Celowo postawiliśmy na doskonale znane marki, których mieszkańcy Torunia oczekiwali po obiekcie tego typu. Dodatkowo, dobraliśmy brandy w taki sposób, aby reprezentowały one atrakcyjne konsumencko segmenty elektroniki, home czy DIY. To gwarantuje nam udany launch – dodaje Barbara Wojdełko.

Materiały prasowe
REKLAMA

Sam jednokondygnacyjny retail park zapewniać ma także komfort zakupów. Do każdego z lokali prowadzi osobne wejście z ulicy. Wokół inwestycji powstało 100 miejsc postojowych, dzięki którym można zaparkować pod drzwiami obiektu. – Park handlowy powstał z myślą o osobach, które chcą się wybrać na zakupy w konkretnym, jednym sklepie, ale także połączyć wizytę w nim z shoppingiem w Nowych Bielawach i na odwrót. Mamy także na uwadze, że to nie koniec nowości przy ulicy Olsztyńskiej. Kolejny retail park rośnie – mówi.

Inwestycja, analogiczna do tej właśnie otwartej, jest zarazem drugim etapem rozbudowy Nowych Bielaw. Tu również klienci niebawem znajdą 3 sklepy wielkoformatowe – Sinsay, Maxi Zoo, a także sklep popularnej sieci wielobranżowej non-food.

Centrum Nowe Bielawy za sprawą licznych inwestycji zostało dostosowane do aktualnych eko-standardów, co potwierdza ocena "excellent" w certyfikacji BREEAM-In-Use. Nowe parki handlowe również w swoim rozwoju mają stawiać na troskę o środowisko.

– Na dachu oddanego dziś do użytku parku handlowego powstały panele fotowoltaiczne, dzięki którym zasilimy oświetlenie w częściach wspólnych. Takie rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii zapewni nam pewną niezależność energetyczną, a także zmniejszy ślad węglowy, co jest kluczowe w dobie wyzwań klimatycznych – zapowiada Barbara Wojdełko.

Materiały prasowe

Centrum Nowe Bielawy zlokalizowane jest we wschodniej części Torunia w pobliżu DK 15 i 80 oraz autostrady A1, niecałe 15 minut od Starego Miasta. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię 25 tys. mkw. GLA i liczy sobie 70 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Jysk, RTV Euro AGD, Douglas, home&you, Big Star, Carry, Rossmann, Pepco i CCC. W 2022 roku rozpoczęto rozbudowę obiektu. Już powstał pierwszy park handlowy, w którym znaleźć można 3 sklepy wielkopowierzchniowe – NEONET, Komfort i Jysk. W trakcie realizacji jest druga, bliźniacza inwestycja, którą również wypełnią 3 marki. Oba obiekty są już w pełni skomercjalizowane.

Newbridge Poland to spółka skupiająca się na inwestowaniu w centra handlowe typu convenience oraz parki handlowe. Obecnie w portfolio Newbridge Poland znajduje się 6 obiektów handlowych w Polsce: Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, Centrum Nowe Bielawy w Toruniu, Centrum Nowa Górna w Łodzi oraz Parki Handlowe Newbridge, zlokalizowane w Grodzisku Mazowieckim, Włocławku i Namysłowie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA