W Warszawie powstanie nowy, 130-metrowy wieżowiec Chopin Tower Ghelamco

W Warszawie powstanie nowy, 130-metrowy wieżowiec Chopin Tower

WIZUALIZACJA
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Warszawie powstanie kolejny nowy wieżowiec. Inwestor, firma Ghelamco na Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji MIPIM (Le Marché International des Professionnels de l’Immobilier) w Cannes zaprezentowała najnowszy warszawski projekt – Chopin Tower. Biurowiec ma powstać tuż obok Warsaw Spire i zająć część placu Europejskiego. Budynek będzie miał wysokość 130-metrów.

Powstanie na terenie między ul. Grzybowską, Wronią, Łucką i Towarową na warszawskiej Woli. 130-metrowy biurowiec ma powstać w miejscu oczka wodnego na placu Europejskim. Ghelamco zapowiada, że akwen ma zostać przeniesiony, a po wybudowaniu wieżowca Chopin Tower na placu ma pojawić się jeszcze większa ilość drzew, niż obecnie.

Wieżowiec CHOPIN TOWER po prawej stronie budowany THE BRIDGE:

Ghelamco

Prezentowana na wizualizacja to na razie tylko wersja robocza (nie zostanie zrealizowana). Inwestor nie przedstawił jeszcze ostatecznego wyglądu biurowca. Ghelamco nie podaje również dokładnego harmonogramu budowy nowego wieżowca. Wiadomo tylko, że budowa rozpocznie się najwcześniej w 2025 roku, kiedy ukończony zostanie inny wysokościowiec budowany aktualnie w Warszawie przez tego inwestora – The Bridge.

REKLAMA

Jak informują przedstawiciele Ghelamco, rozmiary, gabaryty oraz funkcja pozostaną bez zmian. Chopin Tower będzie 130-metrowej wysokości biurowcem uzupełnionym o powierzchnie przeznaczone pod handel i usługi. Zostanie także połączony podziemną hala garażową z powstającym 174-metrowym wieżowcem The Bridge.

Ghelamco nie podaje także nazwisk architekta/ów, którzy będą autorami docelowego projektu Chopin Tower.

THE BRIDGE:

Ghelamco

Ghelamco ma już na swoim koncie takie stołeczne wieżowce, jak Warsaw Spire, The Warsaw HUB, Warsaw UNIT, The Bridge, a wkrótce ma dołączyć do nich VIBE, Sobieski Tower oraz najnowszy projekt – Chopin Tower.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
olo(gość)
budować, tworzyć, robić, tak trzymać
Ps wro(gość)
Po co ktoś buduje w Wawie wieżowce? Przecież WAWA to wieś. PiS to promuje za wszelką cenę. Ringi, itd. Zachodni debile chcieliby na Polskę mieć gdzieś siedzibę to szukają gdzieś kawałek biura. Chodzi o spółki z o.o. , oddziały firm np. z Holandii, itp. Same sztuczne twory, w tym sensie że nie wypracowane w kraju, za to w każdej chwili może się zawinąć. Nigdy bym tam żadnego wieżowca nie budował. Z prostego powodu. Nie dokładam złodziejom. Budował bym wieżowiec ale nie w Wawie. Kapitał który to buduje też nie jest z Polski. Najczęściej to jacyś Janusze, np. fundusz z Singapuru.
REKLAMA