W Warszawie trwa rozbudowa fabryki czekolady i słodyczy Lotte Wedel fot. Jakub Zazula

W Warszawie trwa rozbudowa fabryki czekolady i słodyczy Lotte Wedel

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
Rozbudowa Fabryki Wedla
adresWarszawa, Zamoyskiego 28/30
inwestorWedel S.A.
REKLAMA

W warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, przy ul. Zamoyskiego 28/30 trwa rozbudowa fabryki czekolady i słodyczy Lotte Wedel. Inwestycja będzie droższa niż pierwotnie zakładano i ze względu na zwiększenie zakresu prac, inwestycja zostanie zakończona rok później, w 2024 roku.

Przypomnijmy nowa inwestycja firmy Lotte Wedel rozpoczęła się w lutym 2022 r. W ramach przedsięwzięcia powstają nowe przestrzenie – o funkcji fabrycznej i komercyjnej. Rozbudowa fabryki Lotte Wedel na warszawskiej Pradze, wraz z budową laboratoriów i działu R&D, ma zakończyć się w III kw. 2024 r., a inwestycja pochłonie więcej niż wcześniej planowano, ze względu na dynamiczny wzrost kosztów materiałów budowlanych w Polsce.

W 2022 roku Wedel zdecydował się na zwiększenie całej inwestycji w Warszawie i powiększenie zakresu prowadzonych prac. Oprócz części produkcyjnej dobudowany zostanie jeszcze nowy budynek, w którym powstaną laboratoria i dział R&D. W związku z poszerzeniem zakresu prowadzonych prac budowlanych, spółka zwiększyła budżet inwestycyjny przeznaczony na realizację tej inwestycji o dodatkowe 20 mln zł. Pierwotnie koszty rozbudowy miały się zamknąć w kwocie 200 mln zł, a prace budowlane miały zakończyć się w 2023 r.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA

O inwestorze:

Lotte Wedel Sp. z o.o., dawniej E. Wedel, to przedsiębiorstwo wytwarzające wyroby czekoladowe i cukiernicze założone w 1851 roku przez Karola Wedla. Jest najstarszą w Polsce fabryką czekolady.

Spółka ma siedzibę w Warszawie. Od 2010 r. jej właścicielem jest japońsko-koreański koncern Lotte Group.

30 września 2011 r. spółka przyjęła nazwę Lotte Wedel Sp. z o.o. (stylizowane na LOTTE Wedel Sp. z o.o.). Koreańska Grupa Lotte to międzynarodowy koncern założony w 1948, współcześnie działający w sektorach: spożywczym, słodyczy, turystyki, chemicznym, budowlanym i finansowym.

Spółka oferuje m.in. ptasie mleczko, czekolady, cukierki (m.in. Mieszankę Wedlowską), torty waflowe (Torcik Wedlowski), wafle, praliny, lody, batony i sezamki.

Lotte Wedel to, obok firm Mondelez i Ferrero, lider producentów słodyczy czekoladowych w Polsce. Posiada wraz z konkurentami łącznie blisko 45% polskiego rynku słodyczy czekoladowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA