Specjalne strefy na Warmii i Mazurach kuszą inwestorów

Specjalne strefy na Warmii i Mazurach kuszą inwestorów

warmińsko-mazurskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Województwo warmińsko-mazurskie, oprócz walorów krajobrazowych i turystycznych, oferuje atrakcyjne warunki do prowadzenia i rozwijania własnego biznesu. Jest to możliwe dzięki specjalnym strefom ekonomicznym, które pod koniec roku wydały kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności.
Specjalne strefy ekonomiczne, czyli wyodrębnione administracyjnie tereny, na których przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność gospodarczą na specjalnych warunkach, przyciągają coraz to nowych inwestorów. Właściciele przedsiębiorstw, kuszeni ulgami podatkowymi, chętniej decydują się na rozwijanie działalności firmy na danym obszarze.
W całej Polsce funkcjonuje obecnie 14 specjalnych stref ekonomicznych, które zapraszają inwestorów. Jedną z nich jest Warmińsko-Mazurska Strefa Ekonomiczna, która w całym 2015 roku wydała 14 pozwoleń na funkcjonowanie działalności gospodarczej. Jak wynika z informacji dostępnych na stronie WMSE, nakłady na inwestycje, które zostaną poniesione przez przedsiębiorców wyniosą ponad 424 mln zł i utworzą 636 nowych miejsc pracy. Jest to duży zastrzyk na rynku pracy na Warmii i Mazurach, gdzie bezrobocie cały czas utrzymuje się na najwyższym poziomie w całym kraju.
REKLAMA
Jak informuje komunikat Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, pod koniec roku pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na specjalnych warunkach otrzymały trzy kolejne przedsiębiorstwa: Firma Tymbark-MWS, Inventive Solution Sp. z o.o. oraz firma farmaceutyczno-spożywcza – ZITO Chudy i Wspólnik. Całkowita wartość planowanych inwestycji ma wynieść ponad 94 miliony złotych.
Największymi firmami, które funkcjonują na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej są m.in. LG Electronics Mława, Michelin Polska, Ikea Industry Poland czy Wójcik Fabryka Mebli.
Również nieruchomości gruntowe na Warmii i Mazurach są łakomym kąskiem dla inwestorów. Coraz więcej osób interesuje się zakupem ziemi, zwłaszcza w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich, jako lokatę swojego kapitału. Również obszary położone w pobliżu większych miast, takich jak Olsztyn, stanowią dobrą opcję dla inwestora. Kluczem jest odpowiednie wybranie atrakcyjnych terenów, które z biegiem czasu przyniosą wymierny zysk dla posiadacza.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA