źródło: Materiały inwestora

[Warszawa] Ideal Idea City Park w Warszawie ma pozwolenie na budowę

Kajtman
Kompleks magazynowo-biurowy Ideal Idea City Park – realizowany przez dewelopera odpowiedzialnego za cztery wysokiej klasy parki biznesowe Ideal Idea na terenie Okęcia – uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. Wraz z tą decyzją wchodzą w życie pierwsze umowy najmu w Ideal Idea City Park powstającego na granicy Raszyna i Warszawy. Cieszy się on wielkim zainteresowaniem i jego komercjalizacja rozpoczęła się już w chwili samego ogłoszenia projektu inwestycji.
Budowa City Parku ruszyła na początku marca. Będzie podzielona na dwa etapy. Spośród czterech hal obiektu dwie pierwsze z nich (H1 i H2) zostaną oddane do użytku w listopadzie br., jako zwieńczenie etapu I. Jest jednak możliwe, że harmonogram budowy zostanie skorygowany. Determinuje to komercjalizacja. Gdyby przebiegała w takim tempie, jak obecnie, inwestor bierze pod uwagę zrealizowanie trzech z czterech hal jednocześnie (H1, H2 i H3). Zmiana harmonogramu budowy jest tym bardziej możliwa, iż trwają negocjacje z firmą zainteresowaną wynajęciem całej hali H3.
Zainicjowanie budowy City Parku komentuje prezes Ideal Idea Formad Jędrzej Dużyński – Budowę realizujemy w trybie "project management", czyli sami jesteśmy generalnym wykonawcą. Obsługę prawną z wykonawcami zapewnia z ramienia spółki mec. Justyna Markowska. Po różnych wcześniejszych doświadczeniach z generalnymi wykonawcami zewnętrznymi przy konstrukcji City Parku ponownie będziemy mieli stuprocentowy wpływ na cały harmonogram budowy. Inwestycja wzbudza olbrzymie zainteresowanie na rynku ze względu na korzystne czynniki, jakie do tej pory nie występowały w miejskich parkach magazynowo-biurowych. Otrzymujemy w związku z tym bardzo dużą ilość zapytań od potencjalnych najemców i agencji. Nasi klienci często podnoszą kwestie oddziaływania akustycznego położonego obok City Parku Lotniska Chopina. Również i w tym aspekcie za naszym parkiem przemawia lokalizacja. Ideal Idea City Park nie leży w osi żadnego z dwóch pasów wspomnianego lotniska i mimo oddalenia od niego o zaledwie 1100 m latające nieopodal samoloty nie wpłyną na komfort pracy. Wszystkie hale w City Parku będą doskonale wytłumione akustycznie. Ponadto okna zastosowane w obiekcie będą trójwarstwowe, o wysokiej izolacyjności akustycznej i termicznej.
Dopełnieniem troski inwestora o komfort pracy, izolacyjność akustyczną i termiczną oraz obniżone koszty opłat serwisowych będą zastosowane w City Parku płyty warstwowe grubsze o ponad 30 mm od powszechnie stosowanych w tego typu obiektach.
Wybrane aspekty inwestycji relacjonuje Jędrzej Dużyński – Niebawem będziemy ogłaszali kolejne umowy najmu w City Parku, ale warto zwrócić uwagę, że te pierwsze zostały podpisane jeszcze przed pozwoleniem na budowę – nie jest to zjawisko częste. Oprócz najlepszych rozwiązań technicznych, funkcjonalnych i biznesowych stale szukamy też czynników prospołecznych. Naszą ambicją jest nie tylko oferowanie hal najnowocześniejszych pod względem techniczno-użytkowym i biur w standardzie klasy A, ale chcemy, aby ludzie związani z City Parkiem pracowali tu z przyjemnością i nie traktowali tego miejsca jako tylko magazynu. Nie ukrywamy, że sprzyja nam pod tym względem także teren z Rowem Opaczewskim przebiegającym przez działkę. Do jednego z budynków będzie wiodła droga przez most, który chcemy estetycznie wkomponować w otoczenie. Olbrzymią wagę przywiązujemy do małej architektury. Na terenie City Parku będą ładne uliczki, bardzo dużo zieleni z nasadzeń, drzewa, ławki i wiele innych elementów architektury krajobrazu. Przerwa na lunch naszych najemców w miesiącach ciepłych będzie miłym doświadczeniem. Dotyczy to także kantyny w hali H1 na ostatnim piętrze części biurowej. W jej narożniku planujemy zielony taras z trawą i stolikami dostępny właśnie z poziomu kantyny. Mamy do dyspozycji ponad 20 proc. powierzchni biologicznie czynnej i zagospodarujemy ją z rozmachem, nie tylko na zielonych dachach części biurowych City Parku.
Bardzo ważnym ukłonem w stronę najemców będą także podłogi podnoszone w biurach – tak jak w klasycznych biurowcach klasy A. Brak takich podłóg zawsze stanowił bolączkę obiektów magazynowo-biurowych, w których prowadzenie różnych instalacji w podłodze jest utrudnione poprzez jej rozkuwanie.
Mimo bardzo dobrej izolacyjności akustycznej budynków, na życzenie klientów będą wykonywane ściany dźwiękoszczelne wewnątrz biur, z którym to wymogiem Ideal Idea Formad spotykała się już wcześniej w swoich inwestycjach. Tego typu rozwiązania pomagają wytłumić np. salki konferencyjne, kuchnie czy gabinety, w których istotą prowadzenia biznesu jest prywatność, ale też komfort pracy w sąsiadujących pomieszczeniach. 
Zwieńczeniem starań proekologicznych i prospołecznych inwestora będzie co najmniej jedna stacja ładowania samochodów elektrycznych, a także troska o pracowników nie zmotoryzowanych. Dla tych ostatnich stałą komunikację z City Parkiem będą zapewniały dwa 20-osobowe, wysokiej klasy busy kursujące wahadłowo. Jeden z nich obsłuży połączenie ze stacją WKD Opacz, drugi z pętlą tramwajową w Alei Krakowskiej. Kursy będą się odbywały co ok. 15 minut w godzinach szczytu. Dodatkowo City Park będzie wyposażony w parking rowerowy dla tych pracowników, którzy będą dojeżdżać z okolicznych dzielnic Warszawy.
Źródło: materiały prasowe