Biurowiec Royal Wilanów zlokalizowany na rogu ulic Klimczaka i Przyczółkowej w Warszawie otrzymał ekologiczny certyfikat BREEAM very good za fazę design stage. Inwestorem projektu jest Grupa Capital Park. Zakończenie budowy planowane jest na III kw. 2015 r. Generalnym wykonawcą jest firma Erbud SA.
Najwyższą punktację Royal Wilanów uzyskał w kategoriach transport (100/100 punktów) oraz zarządzanie i odpady (po ponad 80/100 punktów). W obiekcie duże znaczenie ma również zdrowie i tzw. wellbeing pracowników. Royal Wilanów zaprojektowany został z myślą o komfortowym funkcjonowaniu najemców, z dala od porannych korków towarzyszących nieodzownie typowym zagłębiom biurowym, do którego pracownicy będą mogli swobodnie dojechać zarówno samochodem, komunikacją miejską, jak i rowerem. Inwestor planuje również uruchomienie tzw. shuttle bus, który kursował będzie pomiędzy stacją Metro Wilanowska a biurowcem. Dostępność komunikacyjną Wilanowa w najbliższych latach zwiększy również linia tramwajowa, której powstanie zakładane jest w priorytetowych inwestycjach komunikacyjnych Warszawy na najbliższe lata, jak również przedłużenie trasy S2.
Biurowiec posiadać będzie również część handlowo-usługową (6 920 mkw.) z bogatą ofertą gastronomiczną z ogródkami letnimi na zewnątrz oraz liczne sklepy i punkty usługowe. W wilanowskim projekcie znajdą się delikatesy Piotr i Paweł, stand-up bar „Słony” Magdy Gessler, browar i restauracja Bierhalle, flagowa winiarnia z restauracją Fine Wine & Spirits, francuska naleśnikarnia Bastylia Champagne Bar & Creperia, oraz między innymi takie sklepy jak śródziemnomorskie delikatesy Piccola Italia i oferujący produkty spożywcze premium Krakowski Kredens.
Już wiadomo, że do części biurowej wprowadzą się m.in. Erbud SA, Varsovia oraz sam inwestor projektu – Grupa Capital Park. Royal Wilanów będzie obiektem pięciokondygnacyjnym, w którym znajdzie się 29 787 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. W podziemnej części budynku znajdzie się trzykondygnacyjny parking na 915 miejsc postojowych dla najemców i klientów oraz parking rowerowy. 270 miejsc parkingowych będzie ogólnodostępne, dzięki czemu goście i klienci najemców z łatwością będą mogli pozostawić samochód i udać się na spotkanie, co jest obecnie problamatyczne w większości warszawskich biurowców.
Autorem projektu architektonicznego jest pracownia JEMS Architekci. Za komercjalizację części handlowej odpowiada BOIG, zaś biurowej – Colliers International.