Rusza nowa stołeczna inwestycja – Fajansowa 3 i 5źródło: Materiały inwestora

Rusza nowa stołeczna inwestycja – Fajansowa 3 i 5

Warszawa
REKLAMA
Na pograniczu Włoch i Ochoty zacznie się w tym roku realizacja podwójnego obiektu mieszkaniowego złożonego z dwóch przylegających do siebie budynków. Będą one położone nad oczkiem wodnym przy ulicy Fajansowej 3 i 5. Deweloperem obiektu jest spółka NC Investment, autorem projektu architektonicznego Grupa Projektowa Apricot, natomiast generalnym wykonawcą będzie spółka NC Construction SA.
Trzypiętrowy budynek w kształcie litery "L" przy ul. Fajansowej 3 zaoferuje 44 mieszkania. Będzie miał jedną garażową kondygnację podziemną na 50 miejsc parkingowych. Powierzchnia zabudowy wyniesie 842 mkw. Mieszkania w tym budynku będą miały powierzchnie od 26 do 77 mkw. We wszystkich mieszkaniach zaprojektowano pokoje dzienne, sypialnie, kuchnie bądź aneksy kuchenne, łazienki, a na ostatniej kondygnacji dodatkowo duże tarasy. Wszystkie mieszkania mają wentylację mechaniczną, stąd część mieszkań trzypokojowych nie jest zlokalizowana narożnikowo, ale będzie miała odpowiednią wymianę powietrza.
Pracę Grupy Projektowej Apricot nad wspomnianą podwójną realizacją komentuje architekt Anna Piekarczyk – Inwestycja przy ul. Fajansowej to niewielki zespół mieszkaniowy. Składają się na niego dwa budynki wielorodzinne zróżnicowane pod względem wysokości. Uzyskano dzięki temu dobrze doświetlone pomieszczenia mieszkalne oraz harmonijne proporcje zabudowy. Każde mieszkanie ma balkon lub taras, natomiast mieszkania na parterze mają ogródki o powierzchniach od ok. 10 do 90 mkw. Stylistyka i standard elewacji wyróżniają inwestycję z otoczenia przede wszystkim dzięki starannie dopracowanym detalom. Ważnym akcentem są balkony, które nadają charakter całej zabudowie. Zastosowane materiały i kolorystyka na fasadzie dzielą wyraźnie inwestycję na mniejsze fragmenty. Od strony wewnętrznego dziedzińca powstała zielona przestrzeń rekreacyjna z placem zabaw. Odznacza się ona jakością wykonania i komfortem użytkowania. Ponadto zastosowano optymalne rozwiązania mające na uwadze poszanowanie naturalnych zasobów. Całość wód deszczowych została zagospodarowana na terenie inwestycji w formie ciekawych elementów architektury krajobrazu.
Z kolei 7-piętrowy budynek, także w kształcie litery "L", przy ul. Fajansowej 5 zaoferuje 135 mieszkań. Będzie miał dwie garażowe kondygnacje podziemne na 153 miejsca parkingowe. Powierzchnia zabudowy wyniesie 1243 mkw. Również i w tym budynku mieszkania będą miały powierzchnie od 26 do 77 mkw. Cechy funkcjonalności mieszkań – jak w sąsiednim budynku przy Fajansowej 3. Ze względu na kaskadowość budynku wynikającą z warunków zabudowy część mieszkań od strony południowej będzie miała duże tarasy.
REKLAMA
Najnowszy projekt swojej firmy charakteryzuje prezes NC Investment Piotr Laszkiewicz – Mniejszy z dwóch budynków to kameralny obiekt nieco inaczej wykończony na elewacji niż jego sąsiad. Większy to budynek nieco skromniejszy, ale równie elegancki. Oba leżą nad oczkiem wodnym ze starannie utrzymaną zielenią. Już obecnie widać tam spacerowiczów i rodziców z wózkami, zatem mamy nadzieję, iż damy naszym klientom atrakcyjne widokowo miejsce wraz z bardzo dobrze zaprojektowanymi mieszkaniami. Konstrukcja budynków jest słupowo-płytowa, co oznacza, że aż do stanu surowego otwartego nabywcy mieszkań będą mogli albo je łączyć, albo zmieniać ich układy funkcjonalne. Z punktu widzenia klientów jest to najbardziej elastyczna konstrukcja budowlana dająca dość długo w trakcie realizacji możliwość przesuwania albo likwidowania niektórych ścian, otworów drzwiowych itp. W naszych inwestycjach niezmiernie dbamy o ich stały kanon estetyki, który stanowi o naszej rozpoznawalności na rynku. Nasze budynki zawsze mają ściśle określone balkony z dużym dwumetrowym wysięgiem, typowe dla NC Investment rozrzeźbienie elewacji, sposób montażu okien, balustrady balkonów, ilość balkonów itp. Po tych cechach rozpoznaje się styl naszego budownictwa i nie inaczej będzie przy ulicy Fajansowej. Jeśli chodzi o ceny mieszkań będą one zbliżone do cen otaczających tę inwestycję obiektów konkurencyjnych, natomiast w przypadku niejednego mieszkania ceny te będą niższe.
Cena średnia ważona dla mieszkań w tej inwestycji wynosi 7 200 zł brutto za mkw. Jedynie najdroższe mieszkania osiągną cenę 8 600 zł za metr. Oba budynki będą powstawały w tym samym czasie i również w tym samym czasie ruszy sprzedaż mieszkań. Mimo bezpośredniego przylegania budynków do siebie będą to odrębne nieruchomości z dwoma funkcjonującymi dla nich wspólnotami mieszkaniowymi.
Według przewidywań budowa ruszy w listopadzie br. i potrwa standardowe 18 miesięcy. Od strony wykonawczej inwestycja ta będzie drugą, po budowie na Pradze, realizacją nowo utworzonej spółki-generalnego wykonawcy holdingu NC Investment.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA