DODAJ

Warszawa: Skanska na ostatniej prostej z osiedlem Mickiewicza. Odda łącznie blisko pół tysiąca mieszkań [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Warszawa
Warszawa: Skanska na ostatniej
Mariusz Bartodziej
2020-01-10 12:28:25
Szwedzki deweloper wystartował z czwartym, a zarazem ostatnim etapem inwestycji realizowanej na styku Bielan i Żoliborza. Oferuje w ramach niego ponad 130 lokali o metrażach do 100 metrów kwadratowych. Mieszkańcy skorzystają m.in. z nowego parku.

Skanska S.A. rozpoczęła sprzedaż czwartej fazy inwestycji realizowanej przy ul. Rudzkiej na granicy Bielan i Żoliborza w sąsiedztwie parku Stawy Kellera. Z budową ruszyła pod koniec 2019 roku, a termin zakończenia wyznaczyła na III kwartał 2021 r.  Projekt przygotowała warszawska pracownia HRA Architekci Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą jest Skanska.

Przyświecała nam idea stworzenia przestrzeni o parkowym charakterze, wyizolowanej od uciążliwości miasta – wyjaśnia architekt Michał Badowski. – Udało się to dzięki wprowadzeniu liniowej, zewnętrznej zabudowy otaczającej wnętrze z budynkami zatopionymi w zieleni. Ich swobodne ustawienie tworzy nieregularne ramy dla przenikających się dziedzińców, wyjątkowych dzięki zachowaniu wielu starych, wysokich drzew, dużych połaci zieleni oraz naturalnego, pagórkowatego ukształtowania terenu.

fot. mickam


Metraże sięgające 100 mkw.

W czwartym etapie osiedla Mickiewicza deweloper zrealizuje dwa sześciopiętrowe budynki wielorodzinne ze 132 mieszkaniami. Są dostępne w układach jedno- (27,74-29,22 mkw.), dwu- (41,29-56,95 mkw.), trzy- (58,59-72,54 mkw.) i czteropokojowym (90,65-100,22 mkw.). Do wszystkich przynależą balkony lub loggie. Wysokość pomieszczeń wynosi około 2,72 m, a panoramicznych okien ok. 2,4 m.

Windy będą obsługiwać wszystkie kondygnacje. Skanska zaplanowała dwukondygnacyjny garaż z miejscami parkingowymi, komórkami lokatorskimi oraz boksami i wieszakami rowerowymi. Przewidziała takie rozwiązania jak m.in. nawiewniki antysmogowe wyposażone w filtry pyłów i alergenów, zewnętrzny czujnik jakości powietrza Airly z aplikacją mobilną, a także energooszczędne oświetlenie LED w częściach wspólnych, aktywowane czujnikami ruchu.

Materiały inwestora


Nie tylko mieszkania, ale i park

Skanska realizuje tę inwestycję już od kilku lat. W pierwszej fazie wybudowała sześciopiętrowy budynek ze 105 lokalami. W drugiej, także oddanej już do użytku, dwa obiekty ze 107 mieszkaniami. W ramach trzeciego etapu stawia trzy budynki mieszczące 151 lokali od dwu- do czteropokojowych, w metrażach 42,42-116,83 mkw. Będą gotowe w tym roku.

Osiedle uzupełnią park o powierzchni 3,5 tys. mkw. (ma być zrealizowany w przyszłym roku), wewnętrzny ogród z blisko pięćdziesięcioma gatunkami roślin, a także przyrodnicza ścieżka edukacyjna. Ponadto mieszkańcy mogą skorzystać ze świetlicy na parterze jednego z budynków umożliwiającej sąsiedzkie spotkania.

Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.