DODAJ

Warszawa: Soho by Yareal – zmienią się pofabryczne tereny na Kamionku. Pierwsze mieszkania w sprzedaży [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Warszawa
Warszawa: Soho by Yareal
Mariusz Bartodziej
2019-04-04 07:46:55
Warszawski deweloper odkupił ponad 5-hektarowy teren na Pradze-Południe, znany jako Soho Factory, w 2017 roku. Pierwszy budynek ma być gotowy za ponad dwa lata. Docelowo zrealizuje pomiędzy ulicami Mińską a Żupniczą kompleks o łącznej powierzchni użytkowej blisko 70 tysięcy metrów kwadratowych.

Yareal Polska Sp. z o.o. wprowadził w połowie marca do przedsprzedaży pierwszy etap inwestycji na waszawskim Kamionku – Soho by Yareal. Realizowany w zabudowie kaskadowej Soho 18 będzie gotowy do końca 2021 roku. Za projekt odpowiada pracownia HRA Architekci Sp. z o.o.

Dziewięciokondygnacyjny budynek na planie litery "C" powstaje u zbiegu ulic Żupniczej i Chodakowskiej. Znajdzie się w nim 131 mieszkań o metrażach 29-109 mkw. – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Wszystkie będą miały dostęp do balkonów, loggi lub tarasów, a większość mieszczących się na pierwszym piętrze także do ogródków od strony dziedzińca. Parter zajmą lobby z recepcją i lokale usługowe. Pod ziemią będzie dostępny dwupoziomowy garaż. Przestrzeń Yareal podzielił na cztery strefy.

Rośliny dobrano w taki sposób, aby o każdej porze roku odczuwalna była odmienność kolorystyczna każdej kwarty. Dopełniający całość teren rekreacyjny zachęca do aktywnego spędzania czasu – zapowiada deweloper.

materiały inwestora


"Coś więcej niż kolejne osiedle"

Yareal odkupił pofabryczny teren o powierzchni 5,3 ha od spółki Soho Development w grudniu 2017 roku. Zrealizuje kompleks mieszkalny o powierzchni blisko 70 tys. mkw. Połączy rewitalizację zabytkowych obiektów z budową nowych.

Ideą, która przyświecała architektom i inwestorowi, było stworzenie czegoś więcej niż kolejnego osiedla mieszkaniowego, którego rytm nadają pory dnia mieszkańców – wyjaśnia deweloper. – Dzięki wprowadzeniu szerokiego programu usługowo-handlowego, wzbogaconego o funkcje rekreacyjne i kulturalne, Soho stanie się miejscem, które wytworzy samodzielną dynamikę, realnie wpływając na zmianę charakteru tej części dzielnicy.

materiały inwestora


Smart home i ekologiczny certyfikat

Mieszkańcy będę mogli poprzez system inteligentnego domu zarządzać m.in. ogrzewaniem i pracą sprzętu RTV oraz AGD (odcinanie i przywracanie zasilania w gniazdku). Inwestycja podlega certyfikacji w systemie BREEAM zakładającego m.in. stosowanie proekologicznych rozwiązań. Ponadto, jako pierwszy projekt mieszkaniowy w Polsce, będzie poddana ocenie BREEAM Communities.

To międzynarodowy system certyfikacji, stosowany w celu polepszenia, pomiaru i oceny ekonomicznych, społecznych oraz środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa. Polega on na integracji zrównoważonego projektowania z procesem planowania urbanistycznego – tłumaczy Yareal.

Więcej wizualizacji w galerii.