Villa Almerico w Warszawie uzyskała pozwolenie na użytkowanieźródło: Materiały inwestora

Villa Almerico w Warszawie uzyskała pozwolenie na użytkowanie

Warszawa
REKLAMA
Od dziś budynek wielorodzinny Villa Almerico przy ul. Jana Pawła Woronicza 34A w Warszawie jest najnowszą mokotowską inwestycją oddaną do użytku. Totalbud SA uzyskał pozwolenie na użytkowanie następnego zbudowanego przez siebie obiektu mieszkalnego dla klienta premium. Budynek zaprojektowany przez pracownię M&K Architekci stanął na działce o powierzchni 641 mkw., natomiast powierzchnia zabudowy wyniosła 308 mkw. Deweloperem obiektu jest Yuniversal Podlaski.
Villa Almerico oferuje mieszkania o metrażach od 40 do 90 mkw. i jeden dwupoziomowy penthouse. Budynek ma dwie kondygnacje garaży podziemnych z rampą samoodśnieżającą się za pomocą mat grzewczych. Na parterze znajduje się lokal handlowo-usługowy o powierzchni 147 mkw.
REKLAMA
Uzyskanie przez Totalbud pozwolenia na użytkowanie komentuje kierownik budowy Ewa Maciorowska – Budynek nie był trudny technologicznie, niemniej był czasochłonny ze względu na swoją specyfikę. Cechuje go bardzo interesująca, zróżnicowana architektura. Od każdej strony jego geometria jest inna, czasami nawet bardzo. Miało to duży wpływ na sposób budowy. Nie było możliwe jednoczesne budowanie zarówno pionów, jak i stropów, ale wyłącznie albo piony, albo stropy. Ale dziś dzięki temu oddajemy dzielnicy Mokotów budynek o wysokim standardzie i bardzo atrakcyjny architektonicznie, włącznie z ogrodami zimowymi na piętrach IV i IX. Villa Almerico wyróżnia się estetyką i ma bardzo urozmaicone elewacje wentylowane złożone z produktów aż trzech firm. Ponadto w trakcie budowy projekt ewoluował zarówno pod względem walorów użytkowych, jak i estetyki. W tej pierwszej kwestii mieszkańcy otrzymali klimatyzację w mieszkaniach. Jeśli natomiast chodzi o wzbogacone elementy architektoniczne to warto wspomnieć dodanie żaluzji elewacyjnych i listew ledowych na elewacji. Ostatni z wymienionych elementów typowy jest raczej dla biurowców, bardzo rzadko widzi się go w budownictwie mieszkaniowym. W częściach wspólnych hall ma posadzkę z kamienia Bianco Superiore, portale windowe i ściany wykończone są kamieniem Forest Brown i płytą fornirowaną wenge. Taką samą płytą wykończone są portale drzwiowe. Całość walorów funkcjonalnych i estetycznych powinna usatysfakcjonować wielu wymagających nabywców mieszkań.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA