źródło: Materiały inwestora

[Warszawa] Wykonawca biurowca Witosa Point wybrany

Kajtman
Stołeczna firma Totalbud została generalnym wykonawcą warszawskiego ośmiokondygnacyjnego biurowca Witosa Point zlokalizowanego u zbiegu ulic Idzikowskiego i Sobieskiego. Inwestorem jest firma Todan Development sp. z o.o. Idzikowskiego Investment s.k.a. Budynek zaprojektowała pracownia 4am Architekci. Powierzchnia zabudowy wyniesie 1273 mkw. Biurowiec stanie na czterech działkach inwestycyjnych o łącznej powierzchni 2615 mkw.
Nowy biurowiec na warszawskim Mokotowie będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych o łącznej wysokość 21,8 m. Dwukondygnacyjny garaż podziemny pomieści 112 miejsc parkingowych. Budynek jest zaprojektowany jako biurowiec z częścią handlowo-usługową. Zaprojektowano ją na fragmencie dwóch pierwszych kondygnacji nadziemnych. Łączna powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 9257 mkw. Typowa kondygnacja biurowa (3-6) z jej open space'ami została przewidziana dla 140 pracowników.
Obiekt zaprojektowano jako bardzo przyjazny dla jego użytkowników i gości. W tym kontekście warto wspomnieć, iż bezpośrednio z lobby będzie dostęp do pomieszczenia dla matek karmiących oraz do odpoczynku dla kobiet w ciąży. Pomieszczenie zostanie wyposażone w niezbędne urządzenia i meble. Główne wejście do budynku będzie od strony skrzyżowania Alei Wincentego Witosa i ulicy Idzikowskiego.
Mówi architekt Arkadiusz Wróblewski z pracowni 4am Architekci – Bryła budynku wpisuje się w obrys działki kształtem przypominającym formę żagla. Składa się ona z dwóch kubatur: "cokołowej" oraz "korpusu głównego". Dzięki nietypowej bryle budynku i płytkim traktom wszystkie powierzchnie biurowe mają duży dostęp do światła dziennego, świeżego powietrza oraz widoku na otaczający, nieprzesłonięty innymi budynkami krajobraz. "Cokół" ma wysokość jednej kondygnacji w północnej strefie oraz wysokość dwóch kondygnacji w strefie południowej i zachodniej. "Korpus" ma wysokości 4-5 kondygnacji i zbudowany jest na planie żagla. Bryła "korpusu", poczynając od elewacji po stronie zachodniej, ma szerokość ponad 27 m elewacji i zwęża się ku części północno-wschodniej osiągając tam ok. 6 m. W części południowo-wschodniej "korpus" ma charakterystyczne podcięcie od spodu, akcentujące wejście do budynku. W bryle budynku wprowadzono zasadę zróżnicowania materiałowego i kolorystycznego "cokołu" i "korpusu". Obie części będą kontrastowały względem siebie. Część "cokołowa" będzie w kolorystyce ciemnej, "korpus" natomiast w jasnej (odcienia szarości, aluminium anodowane). Doprecyzowanie ostatecznych, kolorów elewacji nastąpi na etapie projektu wykonawczego.
Realizacja biurowca jest obecnie na etapie robót przy fundamentach. Prace biegną zgodnie z harmonogramem. Budynek zaprojektowano w konstrukcji żelbetowej, wylewanej, płytowo-słupowej z usztywniającymi ścianami klatek schodowych. Termin zakończenia budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na luty 2018 roku.