[Warszawa] Zielone Osiedle Mickiewicza na targach Warsaw Build

Kajtman
W najbliższy czwartek, 17 września o godzinie 14.30 Skanska weźmie udział w konferencji „Energooszczędność – nowa perspektywa”, organizowanej w ramach targów Warsaw Build w Centrum EXPO XXI w Warszawie. W panelu dyskusyjnym „Co odgrywa najważniejszą rolę w energooszczędnym budownictwie?” ekspert Skanska przedstawi najciekawsze rozwiązania zastosowane na Osiedlu Mickiewicza – pierwszym osiedlu mieszkaniowym w Polsce z certyfikatem środowiskowym BREEAM.
Międzynarodowe targi Warsaw Build to coroczne wydarzenie, skupiające profesjonalistów związanych z branżą budowlaną i wnętrzarską z kilkunastu krajów. Tegorocznej edycji będzie towarzyszyła konferencja dotycząca korzyści, płynących ze stosowania energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Ekspert Skanska – największej firmy budowlano-deweloperskiej w Polsce, będącej liderem w zakresie zrównoważonego budownictwa – weźmie udział w finałowej dyskusji poświęconej kluczowym czynnikom, mającym wpływ na wysoki standard niskoemisyjnych budynków. 
– „Polski rynek powoli dojrzewa do wykorzystywania na masową skalę energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Kilka lat temu Skanska jako pierwsza wprowadziła do Polski międzynarodowy certyfikat środowiskowy LEED i wybudowała budynki biurowe oceniane na najwyższym platynowym poziomie. Teraz realizujemy pierwsze osiedle mieszkaniowe w Polsce, które będzie certyfikowane w systemie BREEAM. To polisa bezpieczeństwa dla mieszkańców i swego rodzaju potwierdzenie wysokiej wartości nieruchomości na przyszłość” – mówi Justyna Biernacka, ekspert Skanska Residential Development Poland.
Certyfikaty dla budynków mieszkalnych nadal są w Polsce rzadkością. Tymczasem, jest to już standard w wielu krajach Europy, m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii czy Czarnogórze. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest nadal pokutujący w Polsce mit, że rozwiązania ekologiczne są znacznie droższe od tradycyjnych. Natomiast, jak podaje Krajowa Agencja Poszanowania Energii, łączny koszt budowy i eksploatacji domów energooszczędnych przy 20-letnim cyklu użytkowania może być nawet o 37% niższy niż w przypadku budownictwa standardowego. Wiele rozwiązań zastosowanych w energooszczędnych budynkach pozwala również na dzienne zmniejszanie zużycia energii z korzyścią dla domowego budżetu.