We Wrocławiu powstaje nowa trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór fot. Jakub Zazula

We Wrocławiu powstaje nowa trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór

FILM + ZDJĘCIA
REKLAMA

Odwiedziliśmy budowę trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. TAT to największa inwestycja komunikacyjna miasta od 1949 r., kiedy wybudowana została linia tramwajowa na Leśnicę. To 6,8 kilometrów trasy autobusowo-tramwajowej, w tym dwa wiadukty: 160-metrowy nad torami kolejowymi i 22-metrowy nad ulicą Smolecką.

Trasa autobusowo-tramwajowa rozpocznie się na placu Orląt Lwowskich, a zakończy przy przystanku kolejowym Wrocław Nowy Dwór. Na całej trasie powstanie łącznie 15 par przystanków, w większości w lokalizacjach zbliżonych do obecnych przystanków autobusowych. TAT będzie wyposażona w drogę rowerową, nowe chodniki i dojścia piesze do przystanków.

Budowa całej trasy ma się zakończyć do 2023 r. Po wydzielonej trasie będzie można dojechać tramwajem lub autobusem z Nowego Dworu do centrum w mniej niż 20 minut. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 370 mln zł, z czego 113 mln zł to dofinansowanie unijne.

fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Aqqa(gość)
Jaka jest przewaga trasy tramwajowej nad wydzielonym pasem dla autobusów? (Które też mogą jeździć elektryczne...). Bo w drugą stronę można takich punktów znaleźć od groma, a koszt budowy i utrzymania torowiska to kosmos...
REKLAMA