We Wrocławiu za 800 mln zł powstać ma Centrum Badań Fizycznych i Chemicznych Pixabay

We Wrocławiu za 800 mln zł powstać ma Centrum Badań Fizycznych i Chemicznych

Orzech
Orzech
REKLAMA

Szykuje się nowa, duża inwestycja badawczo-naukowa w stolicy Dolnego Śląska. Uniwersytet Wrocławski planuje budowę Centrum Badań Fizycznych i Chemicznych im. Kornela Morawieckiego, które powstać ma w północnej części miasta, na osiedlu Karłowice.

30 grudnia 2022 r. Uniwersytet Wrocławski otrzymał od Premiera Mateusza Morawieckiego celowe obligacje skarbowe o wartości 110 mln zł.

– 80 mln zł z tej kwoty zostanie przeznaczone na budowę Centrum Badań Fizycznych i Chemicznych im. Kornela Morawieckiego, które powstanie przy ul. Koszarowej. Centrum będzie składać się z dwóch sąsiadujących budynków o łącznej powierzchni użytkowej ok. 50 tys. mkw., w których znajdą swoje miejsce Instytut Fizyki Doświadczalnej, Instytut Fizyki Teoretycznej, Dziekanat Wydziału Fizyki i Astronomii oraz Wydział Chemii – informuje Uniwersytet Wrocławski.

REKLAMA

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 800 mln zł. Otrzymane środki w wysokości 80 mln zł przeznaczone zostaną na wkład własny w projekcie europejskim, w tym na przygotowanie projektu budowlanego.

Pozyskanie tak dużych środków finansowych przez Uniwersytet Wrocławski na nowe inwestycje jest dużym sukcesem tej wrocławskiej uczelni, jednej z największych i najlepszych w Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA