Wielki modernistyczny biurowiec w centrum Krakowa został sprzedany fot. Damian Daraż

Wielki modernistyczny biurowiec w centrum Krakowa został sprzedany

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna transakcja na rynku nieruchomości w Polsce. Tym razem w stolicy Małopolski. 21 czerwca TDJ 1 Sp. z o.o., jedna ze spółek należących do firmy Invest TDJ Estate z Katowic poinformowała o sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki przy ul. Kazimierza Morawskiego 5 w Krakowie.

Przedmiotem transakcji jest działka wraz z posadowionym na niej biurowcem zbudowanym w latach 1959-1966. Jest to już kolejna działka sprzedana przez Invest TDJ Estate w ostatnim czasie.

TDJ 1 Sp. z o.o., spółka zależna Invest TDJ Estate, zawarła umowę, na podstawie której dokonała sprzedaży do podmiotów niepowiązanych z grupą, prawa użytkowania wieczystego nieruchomości oraz prawa własności wzniesionych na niej budynków, położone w Krakowie przy ul. Kazimierza Morawskiego 5.

Cena za nieruchomość została określona na kwotę łączną 55 mln zł netto.

Sprzedaż nieruchomości przez Invest TDJ Estate wpisuje się w strategię spółki, polegającą na optymalizacji portfela aktywów oraz koncentrowaniu się na kluczowych projektach inwestycyjnych. Transakcja zwiększa płynność finansową spółki i pozwala na dalsze inwestycje w rozwój nowych przedsięwzięć.

Charakterystyczny biurowiec stojący przy ul. Morawskiego 5 jest jednym z największych tego rodzaju modernistycznych budynków w Krakowie. Budynek przy ul. Morawskiego 5 powstał w latach 1959‑1966. Za jego projekt odpowiedzialny jest prof. Wojciech Buliński, który współpracował również z Natalią Stańko i Zbigniewem Żuławińskim. Dziś budynek wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. Gmach przystosowany jest do biurowej pracy — pomieści około 1,2 tysiąca osób.

REKLAMA
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA