Jak Tarnowo Podgórne przyciąga poznaniaków?

Jak Tarnowo Podgórne przyciąga poznaniaków?

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Wśród rankingów najbogatszych gmin Tarnowo Podgórne plasuje się w czołówce. Jest to główny argument, dla którego wielu poznaniaków, ale także Wielkopolan podjęło decyzję o przeprowadzce. Wbrew trendowi mówiącemu o tym, że migrują głównie osoby, które wychowały już dzieci i mają stabilizację życiową, do Tarnowa Podgórnego przenoszą się ludzie młodzi, często z dziećmi lub zaraz po ślubie.


Sukces gminy Tarnowo Podgórne to szereg elementów, w których najważniejszą rolę odgrywa rozwój gospodarczy. Liczne zagraniczne firmy są źródłem dochodów nie tylko gminy, ale bezpośrednio mieszkańców. Ci z kolei mogą liczyć m.in. na darmowe przedszkola dla swoich pociech, możliwość korzystania z kilku siłowni, klubu fitness czy udział w licznych imprezach organizowanych przez prężnie działający ośrodek kultury. Tarnowo Podgórne zwraca także dużą uwagę na edukację. Mimo że jest to wieś sołecka, to może poszczycić się Liceum Ogólnokształcącym czy Szkołą Muzyczną III stopnia. W październiku br. planowane jest również otwarcie Term Tarnowskich.


Wraz z ekspansją mieszkańców przybyli także nowi deweloperzy, dla których Tarnowo Podgórne stało się atrakcyjnym kierunkiem z racji bliskości Poznania oraz chętnych nabywców. Jednym z ostatnich inwestorów jest B&W Developer, który stworzył u zbiegu ulicy Rzymskiej i Szkolnej osiedle Tarnowo Park o zabudowie wielorodzinnej.

REKLAMA


 Tarnowo Podgórne okazało się najciekawszym i najbardziej perspektywicznym kierunkiem dla dewelopera. Osiedle Tarnowo Park powstało z myślą o osobach, które albo chcą przenieść się na spokojne obrzeża Poznania, albo rozpoczynają swoją życiową drogę i chcą kupić mieszkanie w spokojnej okolicy i w rozsądnej cenie. Mogą również skorzystać z programu „Mieszkanie dla Młodych” –
mówi właścicielka Broker House oraz przedstawicielka B&W Developer, Karina Ulikowska. Jak dodaje, ważnym atutem dla dewelopera były udogodnienia, które stwarza mieszkańcom gmina. Także ze swojej strony inwestor zadbał o małą architekturę, powstały m.in. drogi wewnętrzne, chodniki czy plac zabaw. Docelowo, wraz z rozbudową Tarnowo Park, wzbogacona zostanie infrastruktura komunikacyjna, w ramach której powstanie przystanek autobusowy.


W samym Tarnowie Podgórnym w ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba nowych mieszkańców. Według statystyk w 2002 r. było ich ok. 3400, a już dziesięć lat później, w 2012 r., blisko 4500 osób. Tendencja ta dotyczy całej gminy, w której skład wchodzą, prócz Tarnowa Podgórnego, m.in. sołectwa Baranowo, Lusowo, Przeźmierowo, Sady czy Swadzim. 


W tym roku Tarnowo Podgórne wzbogaciło się o kolejnego inwestora, koncern Amazon.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA