Wkrótce otwarcie całorocznego Parku Rozrywki Majaland w Gdańskumajalandgdansk.pl

Wkrótce otwarcie całorocznego Parku Rozrywki Majaland w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się data oficjalnego otwarcia nowego, dużego parku rozrywki. Tym razem swój trzeci Majaland w naszym kraju otworzy Grupa Plopsa, posiadająca też podobne parki w Belgii, Holandii i Niemczech. Park zostanie otwarty na północy Polski, w Gdańsku.

Majaland Gdańsk Osowa będzie trzecim tematycznym parkiem rozrywki pod marką Majaland w Polsce. Dwa inne znajdują się w Kownatach (Majaland Kownaty) i w Góraszce (Majaland Warsaw).

Budowa parku rozrywki Majaland w Gdańsku, przy ul. Meteorytowej (Osowa) wystartowała w listopadzie 2022 roku. Obiekt będzie tematycznym parkiem rozrywki inspirowanym popularnymi postaciami z dzieciństwa, który zaoferuje łącznie ponad 30 różnych atrakcji dla dzieci i dorosłych – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Na zewnątrz obiektu do dyspozycji odwiedzających będą wodny plac, tańczące fontanny i duży plac zabaw. Z kolei jako całoroczne (ulokowane w budynku) zaplanowano następujące atrakcje: park wodny, rollercoastery, tematyczne strefy zabaw, karuzele.

Park rozrywki Majaland, którego motywem przewodnim będą pszczółka Maja i Smurfy, będzie otwarty 365 dni w roku. W jednym momencie będzie mogło skorzystać z jego atrakcji ok. 2 tys. gości, a rocznie ma się ich pojawić według szacunków inwestora ok 300 tys.

– Majaland Gdańsk […] będzie zdominowany przez popularną postać Pszczółki Mai. Ponadto w parku zawitają także Smerfy. Przy jego realizacji ponownie polegamy na belgijskiej grupie budowlanej CFE, która działa również w Polsce. Z trzema parkami w Polsce: Majaland Kownaty, Majaland Warszawa i Majaland Gdańsk spodziewamy się ponad 1 miliona gości rocznie – tłumaczył niedawno Steve Van den Kerkhof, prezesa zarządu Grupy Plopsa.

Oficjalne otwarcie Majaland Gdańsk Osowa planowane jest w czerwcu.

Inwestorem jest firma Grupa Plopsa, a koszt budowy parku rozrywki to ok. 32,5 mln euro.

Jak informuje portal trojmiasto.pl cennik Majaland Gdańsk Osowa będzie wyglądał następująco:

- bilet normalny dla osób o wzroście od 1 m – 114,90 zł,

- bilet dla dzieci pomiędzy 85 cm a 99 cm – 57,50 zł,

REKLAMA

- bilet dla dzieci do 85 cm – bezpłatne,

- bilet ulgowy (kobiety w ciąży, osoby niepełnosprawne, seniorzy 70+) – 69,90 zł,

- bilet popołudniowy – na ostatnie trzy godziny działania parku – 69,90 zł,

Koszt parkingu to 17 zł.

Istnieje także możliwość zakupu biletów online:

- bilet normalny dla osób ≥ 1m wynosi 80 zł,

- bilet dla dzieci pomiędzy ≥ 85 cm a ≤ 99 cm to koszt 40 zł,

- bilet dla dzieci < 85 cm jest bezpłatny.

Koszt parkingu to 17 zł.

majalandgdansk.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA