Wkrótce w centrum Wrocławia ruszy budowa nowego skateparku i boiska wielofunkcyjnego źródło: fb.com/sutrykjacek

Wkrótce w centrum Wrocławia ruszy budowa nowego skateparku i boiska wielofunkcyjnego

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Obiekt powstanie u zbiegu ulic Borowskiej i Ślężnej. Ma to być pierwszy skatepark w stolicy Dolnego Śląska w kalifornijskim stylu. Będzie duży, świetnie wyposażony, oświetlony i zlokalizowany w doskonałym miejscu, z dobrym dojazdem z wielu rejonów Wrocławia. 
Projekt został już opracowany i można ruszać z realizacją tej inwestycji. Będzie kosztowała 2 794 860 zł. Generalnym wykonawcą tego przedsięwzięcia została firma ASB Budownictwo Sebastian Augustyn z Tuszyna. Przygotowała ona również projekt na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego.
fb.com/sutrykjacek
fb.com/sutrykjacek
REKLAMA
fb.com/sutrykjacek
fb.com/sutrykjacek


Z nowego obiektu będą mogli korzystać miłośnicy wielu różnych sportów wyczynowych. Skatepark zostanie zaprojektowany w taki sposób, aby mogli korzystać z niego nie tylko zawodowcy, ale także ci, którzy dopiero uczą się jazdy na np. deskorolce, rolkach czy rowerze. 

– Koncepcja powstała z myślą o wszystkich sportach wyczynowych. Planujemy tam: bowla z dodatkowym grindboxem, pool jam, london gape, minirampę, a poza elementami kątowymi znajdziemy także elementy nawiązujące do infrastruktury miejskiej pozwalającej szkolić jazdę w kategorii Street. Dodatkowo przebudujemy obok boisko sportowe. Wszystko w dobrej lokalizacji i oświetlone przy węźle przesiadkowym – napisał w listopadzie 2020 roku prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk na oficjalnym profilu na Facebooku, zapowiadając inwestycję i rozpisanie przetargu na to przedsięwzięcie.

Skateparki we Wrocławiu

Największy, mający 2 tys. mkw. powierzchni, Skatepark Zajezdnia 31 we Wrocławiu mieści się przy ul. Legnickiej 65. Tutaj miłośnicy jazdy na rolkach, wrotkach czy deskorolkach mają do użytku 100 mkw. przeszkód. Jest to teren zamknięty, gdzie za wstęp należy zapłacić.

Wśród elementów skateparku można znaleźć: mini rampę, bank, quarter, murki, funbox z piramidką, murki (łamany i prosty), rail, quartery, banki (dużo), gąbki, do których można robić różne ewolucje, funbox, schodki, murki, rail, 3 x grindbox, picnic table, zjazdy, podjazdy.

Na terenie skaterparku należy obowiązkowo nosić kask, który można wypożyczyć na miejscu.

Kolejne dwa skateparki mieszczą się w Bielanach Wrocławskich, (na terenie Gminy Kobierzyce) przy ul. Fiołkowej Jaśminowej. Jednakże, są to niewielkie obiekty na potrzeby mieszkańców osiedla, a nie całego miasta.

Mniejsze obiekty zlokalizowane są również przy ul. PomorskiejAgrestowej i Bacciarellego. W czerwcu 2020 r. nowy skatepark z torem rolkarskim oddano w Zakrzowie przy ul. Królewskiej w Parku Jedności.

Aktualnie na Bartoszowicach trwa już budowa nowego skateparku o powierzchni 300 mkw. Pierwszy etap inwestycji będzie kosztował 750 tysięcy złotych. Jeżeli projektowi uda się wygrać w kolejnej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, skatepark zostanie powiększony do 900 mkw.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Mrkaka(gość)
W czerwcu 2020 r. nowy skatepark z torem rolkarskim oddano w Zakrzowie przy ul. Królewskiej w Parku Jedności. To nie skatepark tylko pump track i nie wszyscy mogą na nim jeździć...
Orzech(gość)
Po jaką cholerę pisać takie śmieci bez jakiejkolwiek weryfikacji treści? Artykuł bez jakiejkolwiek wartości merytorycznej i bez jakichkolwiek konkretnych informacji. Artykuł napisany w iście kalifornijskim stylu, czytanie tego to strata czasu.
REKLAMA