Budus-Developer z sukcesem finalizuje realizację osiedla domów w Wysokiejfot. investphoto.pl

Budus-Developer z sukcesem finalizuje realizację osiedla domów w Wysokiej

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Budowa pierwszego osiedla wrocławskiego dewelopera poza stolicą Dolnego Śląska dobiega końca, a wraz z nią sprzedaż domów. Zostało ich jeszcze kilka. Ci, którzy nie zdążą, załapią się na domy w już planowanym drugim etapie. Do głównych zalet inwestycji Domy Wysoka należy jej położenie: w pobliżu nowo powstałego zespołu szkolno-przedszkolnego i, po dokończeniu, wschodniej obwodnicy Wrocławia.
Budus-Developer Sp. z o.o., znany z inwestycji na wrocławskich Maślicach, rozpoczął w 2018 roku realizację swojego pierwszego projektu poza stolicą Dolnego Śląska. Osiedle Domy Wysoka znajduje się przy ulicy Lipowej, tuż za wrocławskim Ołtaszynem. Składa się na nie 31 lokali w zabudowie bliźniaczej dwulokalowej. Ich budowa zakończy się wiosną, a już niemal wszystkie znalazły swoich właścicieli.
Większość kupujących stanowią rodziny z dziećmi, szukające dla siebie większej przestrzeni, bezpośredniego wyjścia na ogród i bliższego kontaktu z zielenią. Co ciekawe, ponad połowę kupujących stanowią aktualni mieszkańcy Wysokiej i Ołtaszyna. Stanowi to dla nas potwierdzenie, że wybrana przez nas lokalizacja jest cienionym i wygodnym miejscem do życia – zauważa Marcin Nasiadek, prezes zarządu Budus-Developer.
Jeszcze tej wiosny deweloper ruszy z budową drugiego etapu inwestycji, wtedy też rozpocznie jego sprzedaż. W ramach niego nowy dom znajdzie 29 rodzin. Po jego zakończeniu planowany jest także trzeci – ostatni – etap tego osiedla.
fot. investphoto.pl

Dom w sam raz dla rodziny

Powierzchnia każdego piętrowego segmentu wynosi około 112 mkw. Nieco ponad połowę zajmuje parter. Znajduje się w nim przestronny salon w sam raz na przyjęcie przyjaciół czy rodzinny wieczór. Kuchnia może być z nim połączona, tak by zawsze być blisko swoich gości, bądź wydzielona – jeśli do kulinarnych przygód potrzebujesz przestrzeni. Odpowiednie doświetlenie zapewniają duże przeszklenia. Ponadto zachęcają, by w słoneczny dzień przenieść się z przyjęciem do zielonego ogrodu, co stwarza dzieciom nieograniczone możliwości zabawy, a dorosłym – relaksu po dniu spędzonym w pracy. Parter uzupełnią jeszcze toaleta oraz pomieszczenie gospodarcze – w sam raz na przechowywanie rzeczy, które warto mieć pod ręką, ale niekoniecznie trzeba je eksponować, jak narzędzia.
Na piętrze, oprócz łazienki, mieszczą się cztery sypialnie. Takie rozwiązanie gwarantuje spokój związany z osobnymi pokojami nawet dla trójki dzieci. Mniejsze rodziny mogą np. urządzić w jednym z pomieszczeń gabinet. Deweloper zapewnił również możliwość połączenia pokoi – idealne rozwiązanie dla osób oczekujących naprawdę dużej sypialni.
REKLAMA
W drugim etapie zdecydowaliśmy się na pełną drugą kondygnację. Zamiast okien połaciowych znajdą się tam zwykłe, pionowe okna, a skosy zostaną zlikwidowane – wyjaśnia Marcin Nasiadek.
fot. investphoto.pl

Przede wszystkim dobra lokalizacja

Główną zaletą osiedla Domy Wysoka jest jego położenie, szczególnie atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Z jednej strony mają zagwarantowaną kameralną atmosferę – wśród ciszy, zieleni i sąsiedzkich więzi. Z drugiej wystarczy przejechać 500 m, by znaleźć się na wrocławskim Ołtaszynie, a tam już czekają wszelkiego rodzaju usługi – od restauracji po opiekę medyczną. Zmotoryzowani mogą pozwolić sobie na dwa samochody. Jedno zaparkują w garażu na parterze domu, a drugie na zewnątrz.
Nie trzeba jednak nawet wchodzić do samochodu, by odprowadzić dzieci do placówek opiekuńczych i edukacyjnych. Niemal po sąsiedzku mieści się żłobek dla najmłodszych. A w odległości kilkunastominutowego spaceru, przy ulicy Chabrowej 99, znajduje się otwarty w 2016 roku nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny. Uczęszcza do niego prawie 220 przedszkolaków i ponad 600 uczniów. Na dwóch kondygnacjach jest dostępnych m.in. 24 sal dydaktycznych (w tym 9 przedszkolnych), centrum multimedialne, aula, stołówka z zapleczem kuchennym, a także hala widowiskowo-sportowa i mała sala gimnastyczna. Na zewnątrz znajduje się przestrzeń przeznaczona na sport, boiska i bieżna, oraz ogród.
Mieszkańcy Domów Wysoka będą mogli korzystać także z udogodnień komunikacyjnych, jakie niesie za sobą wschodnia obwodnica Wrocławia. W najbliższych miesiącach ruszy budowa odcinka łączącego Łany z Długołęką. Ponadto wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizację brakującego fragmentu przez Wysoką.
materiały inwestora