W centrum Wrocławia powstał nowy skatepark i boisko wielofunkcyjne źródło: wroclaw.pl

W centrum Wrocławia powstał nowy skatepark i boisko wielofunkcyjne

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA
W samym centrum Wrocławia tuż obok Dworca Głównego PKP i PKS oraz galerii Wroclavia powstał nowy skatepark i boisko wielofunkcyjne. Obiekt zlokalizowany jest u zbiegu ulicy Borowskiej ze Ślężną. Aktualnie trwają odbiory techniczne prac. Przy okazji realizacji tej inwestycji zagospodarowano także teren wokół. Roboty budowlane kosztowały około 2,7 mln zł. 
Zarządcą nowego obiektu będzie Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu. Wstęp do skateparku będzie ogólnodostępny i bezpłatny. Z powodzeniem będą mogli tam ćwiczyć zarówno bardziej zaawansowani skaterzy jak i początkujący. Do ich dyspozycji będzie między innymi minirampa, funbox, grindbox oraz wiele poręczy. Łącznie znajduje się w na jego terenie ponad 20 elementów do jazdy i wykonywania trików. 
W ramach inwestycji wykonano również oświetlenie i zagospodarowano cały teren wokół. Nasadzono także nowe drzewa. Pojawiły się ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Obok skateparku wybudowano nowe boisko do siatkówki.  
REKLAMA
Prace budowlane nad nowym skateparkiem ruszyły latem. Nadzorował je Zarząd Inwestycji Miejskich i kosztowały około 2,7 mln zł.
Warto także przypomnieć, że gotowy jest już także skatepark przy ul. Sukielickiej w Parku Tysiąclecia, w sąsiedztwie toru wrotkarskiego. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA