Województwo śląskie otrzyma ponad 650 mln zł na zeroemisyjny tabor kolejowy Foto: Pudelek - CC BY-SA 4.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org

Województwo śląskie otrzyma ponad 650 mln zł na zeroemisyjny tabor kolejowy

Orzech
Orzech

Województwo śląskie otrzyma z funduszy europejskich dofinansowanie w wysokości ponad 652 mln zł na zakup zeroemisyjnego taboru kolejowego. Łączna wartość tej inwestycji to blisko 1 mld zł. Nowy tabor poprawi komfort podróżowania pasażerów i pomoże w transformacji środowiskowej i ekologicznej regionu.

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił w czwartek, 28 grudnia wybór projektu na zakup zeroemisyjnego taboru kolejowego. Jest to jedna ze strategicznych inwestycji w programie Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

– Stawiamy na rozwój zrównoważonego transportu w województwie śląskim. Kolejowy transport aglomeracyjny i regionalny to szkielet systemu transportowego całego Śląska – powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Maciej Lasek, który uczestniczył online w konferencji prasowej, na której ogłoszono decyzję o dofinansowaniu projektu z funduszy europejskich.

REKLAMA