Wrocław: Alfa Wojszyce – Vastbouw startuje ze swoją drugą inwestycją na Wojszycach. Wybuduje ponad 50 domów fot. PolishProperty.eu

Wrocław: Alfa Wojszyce – Vastbouw startuje ze swoją drugą inwestycją na Wojszycach. Wybuduje ponad 50 domów

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Vastbouw Polska zrealizował już w stolicy Dolnego Śląska osiedle Granitowe. Teraz szuka wykonawcy inwestycji przy ulicy Smardzowskiej. W 28 budynkach powstanie 55 lokali w trzech wariantach.
O planach Vastbouw Polska Sp. z o.o. informowaliśmy już w styczniu. Deweloper zajmie piętnaście działek przy ul. Smardzowskiej 21-47a, o łącznej powierzchni ponad 1,4 ha. Wprowadził już inwestycję do sprzedaży. Ceny wahają się od 595 do 645 tys. zł.
Budowa osiedla przewidziana jest dwuetapowo. Aktualnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy. Po podpisaniu umowy prace potrwają kilkanaście miesięcy – informuje nas Magdalena Wójcik z Vastbouw Polska.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Domy w trzech wariantach z dużymi ogrodami

W sprzedaży znajduje się na razie 27 lokali. Docelowo w 28 budynkach powstanie ich 55 w trzech wariantach. 23 w segmentach szeregowych (pięciopokojowych o powierzchni 105,11 mkw. ze strychem i ogrodem, typ A) oraz po 16 parterowych (pow. 86,11 mkw., 4 pokoje, garaż oraz ogród, typ B) i piętrowych (pow. 102,47 mkw., 4 pokoje, garaż, ogród i wiatrołap, typ C).
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Ogród do mieszkania położonego na parterze lub szeregu to norma. Nam udało się stworzyć projekt, który zapewnia go również lokalom na piętrze – zauważa Magdalena Wójcik. – Zaplanowaliśmy na parterze pomieszczenie, które oprócz funkcji komunikacji posiada przeszklenie z wyjściem na zewnątrz. Może służyć jako ogród zimowy, a w lecie pozwoli nieskrępowanie odpocząć i korzystać z ogródka.
Powierzchnia ogrodów wynosi od 35 do 204 mkw. Mieszkańcy będą mieli ponadto dostęp do 55 miejsc postojowych – 32 w garażach oraz 23 naziemne. Projekt przygotowała Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.
Czerpiąc z najlepszych niderlandzkich doświadczeń, projektujemy tak, jak projektuje się w zachodniej części Europy. Bez ścisku, nie ograniczając indywidualnych stref komfortu – czytamy na stronie inwestycji.
Materiały inwestora
fot. investphoto.pl

Druga inwestycja na Wojszycach

Vastbouw Polska ma już w swojej ofercie sprzedażowej inwestycję w tej części miasta – to osiedle Granitowe zlokalizowane przy ul. Granitowej, niedaleko Smardzowskiej. W zespole kameralnej zabudowy jednorodzinnej w dwóch szeregach są dostępne trzypokojowe mieszkania o powierzchni około 69 mkw. z ogródkami oraz czteropokojowe na piętrze o pow. ok. 112 mkw. z antresolami i balkonami.
Całe osiedle jest utrzymane w konwencji projektu niderlandzkiego, z elementami klinkierowej elewacji, przestronną stolarką okienną oraz prostą, stonowaną architekturą – prezentuje inwestycję deweloper.
materiały inwestora
Vastbouw Polska funkcjonuje od 1999 roku. Jest członkiem międzynarodowego holdingu budowlanego Vastbouw International Holding BV z Holandii, działającego na terenie Holandii, Niemiec, Polski, Czech oraz na Węgrzech. W naszym kraju firma ma oddziały w Szczecinie, Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Duże zmiany przy Smardzowskiej

Rejon ul. Smardzowskiej się zmienia i podobnie będzie przez kolejne lata. Obok planowanej inwestycji Vastbouwu nowe osiedle buduje TPR Sp. z o.o. O Willovych Mieszkaniach pisaliśmy w lipcu. W trzech etapach powstanie ponad 50 domów.
materiały inwestora
Inwestycję w sąsiedztwie planuje także Dach Bud Sp. z o.o. Na osiedle Smardzowska złożą się cztery trzypiętrowe budynku wielorodzinne z 287 mieszkaniami. Będą dostępne w metrażach od 31 do 81 mkw.
fot. investphoto.pl
Materiały inwestora
Kolejne przedsięwzięcia mieszkaniowe w okolicy są tylko kwestią czasu. W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że pięć państwowych nieruchomości ma pójść pod młotek. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa już od początku roku próbuje sprzedaż ponad 4,3 ha ziemi przy ul. Smardzowskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Karnisze i szyny sufitowe – 4 możliwości zawieszenia zasłon w naszym domu
Jednym z ważniejszych elementów użytkowanych pomieszczeń są okna, a w zasadzie ich wystrój. Do wybor...
Rozpoczęła się przebudowa przystanku kolejowego Wrocław Brochów
Na przystanku Wrocław Brochów będą windy, wyższy peron z odnowiona wiatą, wyremontowane przejście po...
W Łodzi trwa budowa kompleksu biurowego Monopolis [FILM]
Łódzki deweloper Virako buduje niemal 50-metrowy biurowiec na terenie ponadstuletniej, dawnej rozlew...
Miasto sprzedało atrakcyjną działkę tuż obok Dworca Głównego PKP [ZDJĘCIA]
Urząd Miejski sprzedał kolejną atrakcyjną działkę w samym centrum Wrocławia, nieruchomość położoną b...
Wrocław: Trwa remont mostów Pomorskich [NOWE ZDJĘCIA]
Trwa remont mostów Pomorskich we Wrocławiu. Wykonawcą remontu jest firma Pro-Tra Building Sp. z...
Wrocław na podium rankingu miast, w których żyje się najlepiej w Polsce
Po raz czwarty eksperci portalu RynekPierwotny.pl opracowali ranking warunków mieszkaniowych w miast...
Koreański koncern SK zainwestuje kolejne półtora miliarda złotych w Dąbrowie Górniczej
Spółka SK ie technology Co., ltd. należąca do Grupy SK ogłosiła oficjalnie kolejną inwestycje za nie...
Przy lotnisku w Kraków-Balice powstanie hotel Golden Tulip [WIZUALIZACJE]
W pobliżu lotniska Kraków-Balice powstanie nowy, czterogwiazdkowy hotel pod marką Golden Tulip należ...
Pod Wrocławiem powstanie duże osiedle mieszkaniowe [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Zacharzycach (gmina Siechnice) przy ulicy Kościuszki, powstanie nowe, duże osiedle...
W Sky Tower pojawi się jedna z największych atrakcji Wrocławia
Strefa rozrywki w najwyższym budynku Wrocławia - Sky Tower powiększy się o prawie 1,7 tys. mkw. nowe...