Wrocław: Archicom finiszuje z Ogrodami Hallera. Biurowiec Club House domyka osiedle kompletnefot. CiotkaStasia

Wrocław: Archicom finiszuje z Ogrodami Hallera. Biurowiec Club House domyka osiedle kompletne

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Dziewięć budynków wielorodzinnych, 577 apartamentów i około 1500 mieszkańców – tak prezentuje się w liczbach wielokrotnie nagradzane osiedle wrocławskiego dewelopera. Zakończył jego realizację po dziesięciu latach, uzupełniając je budynkiem usługowym. – Jako projektant czuję satysfakcję, że ukończyliśmy całe osiedle zgodnie z naszą pierwotną wizją – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, wiceprezes Archicomu.    
Archicom S.A. świętował w październiku finisaż Ogrodów Hallera, inwestycji położonej na kameralnym osiedlu willowym Borek. Dziesiątym i ostatnim budynkiem jest obiekt biurowo-usługowy Club House.
To kropka nad i, zamyka realizację osiedla trwającą dziesięć lat. To święto dla mieszkańców, naszej firmy i wszystkich osób zaangażowanych w prace nad tą inwestycją – stwierdza Dorota Jarodzka-Śródka, architekt i główny projektant osiedla. .
fot. investphoto.pl
Dodaje, że jest pod szczególnym wrażeniem przychylności mieszkańców w ocenie Ogrodów Hallera. Można to było zaobserwować podczas finisażu zorganizowanego dla osób, które postawiły na tę inwestycję.
Jako projektant czuję satysfakcję, że ukończyliśmy całe osiedle zgodnie z naszą pierwotną wizją. Udało się nam zrealizować tu harmonię, wprowadzić nasze studialne analizy i stworzyć klimat ogrodów – wylicza Dorota Jarodzka-Śródka.

Idealne miejsce do prowadzenia biznesu

Przy tworzeniu Club House, Archicom wykorzystał doświadczenie zdobyte dzięki realizacji już niemal 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Korzysta z niej sześć tysięcy pracowników. Te liczby świadczą o tym, że Archicom zna potrzeby rynku oraz najemców i wie, jak powinny wyglądać wrocławskie biura.
Budynek biurowo-usługowy znajduje się tuż przy alei Hallera, jednej z głównych arterii miasta, co zapewnia unikatową ekspozycję. W ofercie zostały 2 lokale o powierzchni 124 i 171 mkw., z przeznaczeniem  na sklepy, restauracje lub biura. Projektanci zadbali, aby przyszli najemcy mogli w łatwy sposób zaaranżować przestrzeń do własnych potrzeb, czyli wydzielić miejsce rekreacji, pracy zespołowej, czy służące przywitaniu klientów. Parkując tuż przy budynku, wchodząc przez reprezentatywne lobby i wjeżdżając szybką, cichobieżną windą poczują, że trafili we właściwe miejsce.
fot. investphoto.pl
Archicom zatroszczył się także o komfort pracowników: wykończone części wspólne, antywłamaniowe witryny, czy duże przeszklenia zapewniające optymalny dostęp do naturalnego światła wraz z możliwością otwierania okien w pomieszczeniach. Do pracy dojadą wygodnie samochodem (10 min. z Rynku, 12 min. z Dworca Głównego, a 13 min. z lotniska), komunikacją miejską (z pobliskich przystanków odjeżdżają tramwaje i autobusy kilku linii), a nawet rowerem.
Club House to gwarancja udanego biznesu. Lokalizacja na Borku zapewnia dostęp do około 1500 wrocławian. Drugie tyle mieszka ich na przylegającym do biurowca osiedlu Ogrody Hallera.
fot. investphoto.pl

Cel osiągnięty

Ogrody Hallera były doceniane przez mieszkańców i ekspertów od początku powstawania. Zyskały tytuł "Najlepszego Projektu Mieszkaniowego 2008-2011" oraz "Inwestycji Roku 2014", a ponadto zajęły II miejsce w konkursie "Dolnośląska Budowa Roku 2010-2011" i plebiscycie "Gazety Wrocławskiej" – "Osiedle przyjazne mieszkańcom 2014". Największym wyróżnieniem dla Archicomu jest jednak zadowolenie wrocławian, którzy zamieszkali w 577 apartamentach.
Świętując dziś z mieszkańcami znajdujemy potwierdzenie, że osiągnęliśmy cel budowania po to, by ludziom się tutaj dobrze mieszkało i żyło – wyjaśnia Dorota Jarodzka-Śródka, wiceprezes Archicomu.
fot. Mariusz Bartodziej

Cicho, a wszędzie blisko

Ogrody Hallera wyróżnia unikatowy charakter. Jak przyznają projektanci, nawet jeśli któreś elementy mogły się w początkowej fazie wydać zbędne bądź przesadzone, to gotowe osiedle emanuje harmonią i uporządkowaniem. Starannie zaprojektowana zieleń zapewnia poczucie ekskluzywności i lekkości, a uwagę wrocławian skupia szklana instalacja autorstwa Ludwiki Ogorzelec.
Osoby, które postawiły na Ogrody Hallera, na każdym kroku czują wyjątkowość tego miejsca. W komfortowych apartamentach, zaaranżowanych wedle własnych upodobań, z optymalnym naturalnym oświetleniem. Na obszernych balkonach, tarasach bądź w ogrodach, gdzie można odetchnąć w ciszy przy porannej kawie albo miło spędzić czas z rodziną. Wreszcie przechadzając się po klimatycznych alejkach wśród zieleni, na których szczególny nastrój panuje wieczorami. To wszystko stwarza idealne warunki nie tylko do zamieszkania, ale i do życia.
fot. Mariusz Bartodziej
Cicho, a jednak wszędzie blisko – tymi słowami można by podsumować osiedle Archicomu. Z jednej strony mamy willowy charakter Borka, bezpośrednie sąsiedztwo ogródków działkowych i bliskość wyjątkowego w skali Wrocławia parku Grabiszyńskiego. A z drugiej na kompleksowe zakupy można wybrać się pieszo do centrum handlowego Borek, dostać się komunikacją miejską niemal w każdą część miasta i wysłać dzieci do pobliskiego przedszkola czy szkoły. W Ogrodach Hallera życie wydaje się prostsze i piękniejsze.
fot. Mariusz Bartodziej

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Powstająca pod Wrocławiem największa na świecie fabryka akumulatorów do aut elektrycznych będzie jeszcze większa
W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce rozbudowywana jest największa fabryka b...
Co się dzieje na budowie trasy S3 pomiędzy Kamienną Górą i Lubawką? [FILM]
Mimo przerwy zimowej realizowana jest budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku. Na odcinku od Ka...
Wieżowiec Skyliner uzyskał pozwolenie na użytkowanie
Jeden z najwyższych biurowców w Warszawie – Skyliner – należący do Grupy Karimpo...
Uniq Logistic stawia na Łódź
Polska firma logistyczna Uniq Logistic dołącza do kolejnego parku MLP Group. Tym razem wybór padł na...
W Krakowie powstaje nowy, duży kompleks biurowy Brain Park [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Echo Investment S.A. wybuduje w stolicy Małopolski nowy, duży kompleks biurowy. Brain Park powstaje...
Panattoni wybuduje nowy park magazynowy pod Poznaniem
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o kolejnej inwestycji w Wiel...
Kamienica Wilcza 19 w Warszawie gotowa
Deweloper RealCo, działający od 2010 roku na polskim rynku nieruchomości, zakończył rewitalizację XI...
Pod Wrocławiem powstanie Frontier Park Wrocław
Frontier Estates, europejski deweloper, planuje znacząco poprawić efektywność magazynowania, sprzeda...
Warszawa: Panattoni wybuduje City Logistics Warsaw IV
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zakupił działkę o powierzchni 8,2 ha n...
Przy ulicy Zielnej 37 w Warszawie powstaje biurowiec Central Point [FILM]
W samym centrum Warszawy, tuż przy stacji metra Świętokrzyska powstaje nowy biurowiec Central Point....