Balkon, taras czy ogródek? To ma znaczenie

Balkon, taras czy ogródek? To ma znaczenie

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Obecność balkonu, tarasu czy ogródka jest kluczowa dla 15% osób kupujących nieruchomość – wynika z badań TNS Polska. Jest ważniejsza niż wysokość piętra, bliskość sklepów i urzędów, a nawet opinia o deweloperze.
Planując zakup mieszkania coraz częściej zdajemy sobie sprawę z zalet posiadania balkonu, tarasu czy ogródka. Ich obecność ma znaczenie dla 15% przebadanych przez TNS Polska Polaków. Dla porównania opinia o deweloperze liczy się dla 10% respondentów, a bliskość sklepów i urzędów dla 9%.
To szansa na kontakt z naturą, bez konieczności wychodzenia z mieszkania – mówi Ewa Skibińska, marketing manager Nowej Papierni Ultra Novej we Wrocławiu. – Widać to zwłaszcza w segmencie nieruchomości luksusowych, gdzie balkony, tarasy i ogródki stają się dodatkowym „pokojem letnim”, przedłużeniem mieszkania, miejscem wypoczynku i zielonym zakątkiem – dodaje.
Przedłuż mieszkanieDecyzja o tym czy kupimy mieszkanie z taką przestrzenią, czy bez, może mieć konsekwencje przez wiele lat. Brak balkonu, tarasu czy ogródka często utrudnia wynajem lub sprzedaż mieszkania. – Często lepiej dopłacić i cieszyć się tym dodatkowym metrażem w sezonie wiosennym i letnim, a wynajmując lub sprzedając mieszkanie dysponować dodatkowym atutem – mówi Ewa Skibińska. Które rozwiązanie cieszą się największym zainteresowaniem i kto je wybiera? 
Hitem w segmencie premium są lokale z tarasami. Takie rozwiązanie jest dobre dla osób, które chcą przedłużyć swoje mieszkanie o dodatkową strefę wypoczynku oraz zyskać atrakcyjne miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi – mówi Ewa Skibińska. – W Nowej Papierni Ultra Novej mamy tarasy o powierzchni przekraczającej 50 mkw., co stanowi niemal dwukrotne przedłużenie niektórych lokali. 
Twój zielony zakątekDużą popularnością cieszą się również ogródki, które są przywilejem mieszkań zlokalizowanych na parterze budynku. Choć często nie mają wielkiej powierzchni, są cenną przestrzenią dla osób, którym zależy na bezpośrednim kontakcie z naturą.
REKLAMA
Ogródki są cenione przez rodziny z dziećmi. To bezpieczne miejsce zabaw i wypoczynku, właściwie bez konieczności wychodzenia z domu – mówi Ewa Skibńska. – Niektórzy obawiają się o swoją prywatność, jednak tutaj z pomocą przychodzi wiele ogólnodostępnych rozwiązań. Parawany, markizy, zadaszenia, wysokie krzewy w donicach, pergole – istnieje spektrum możliwości, które uchronią nas nie tylko przed wzrokiem sąsiadów, ale również przed wiatrem, słońcem i deszczem – dodaje.
Czujność się opłacaKupując mieszkanie należy zwrócić uwagę na standard wykończenia – upewnić się, czy balkon lub taras spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i czy zostały wykonane z najlepszych materiałów.
Wybierzmy dewelopera, który słynie z wysokiego standardu wykończenia. Na przykład na osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova klientów przekonuje standard Ultra Nova High Basic, który proponujemy w cenie mieszkania, wraz z pomocą stylisty wnętrz – mówi Ewa Skibińska.
Wykończenie obejmuje podłogi – w ofercie wysokiej jakości panele podłogowe, wykończenie ścian – beton dekoracyjny, ręcznie robiona cegła, panele pluszowe na ściany, płytki 3d. 
Unikatowe lofty znajdziesz tutaj.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA