REKLAMA

Opinie o [Wrocław] Biurowiec "Times" (110)

Napisz komentarz
Orzech
Byłem tam pół godziny temu. Spotkałem dwóch robotników, którzy pakowali sprzęt budowlany do dostawczaka i zapytałem ich czy nie wiedzą coś o tej inwestycji ? Powiedzieli, że oni pracują przy wykańczaniu wnętrz tych kamienic obok, na Ruskiej, ale jeden z miłych panów powiedział, że prace w Timesie trwają od kilku tygodni. Zdziwiłem się, powiedziałem, że tych prac nie widać, a gość powiedział, że zabezpieczali piwnice, a wcześniej siedzieli tam sporo czasu archeo. Ponoć Times ma bardzo mocno zniszczone fundamenty i będą je wzmacniać. Za kilka tygodni mają się wziąść za środek budynku. Panowie stwierdzili, że remont Timesa i budowa nowej części potrwa według nich do końca 2008 roku.
antoslaw
W dwa lata wybudowali Arkady :rotfl:.
Orzech
To jednak obiekt zabytkowy. Trudniej się takie coś remontuje, niż stawia od nowa. No i nie ten inwestor, nie ta kasa i nie ta szybkość, co na budowie Arkad ;)
Rafis
budowa rusza:

times1.jpg

times2.jpg
Jan Augustynowski
Ogrodzenie rozwiewa spekulacje. Nowa część nie dosięgnie kamienicy na rogu Ryskiej. Będzie szparka na koleją inwestycje :)
Orzech
Przecież ta nowa część miała sięgać aż do tej kamienicy na rogu z Ruską.
turski
Tydzien temu przejezdzalem niedaleko i wycinali akurat drzewka rosnace na terenie. Galezie zwisaly tak niefortunnie ze calosc leciala prosto na chodnik i zaparkowane autka. Koles z budowy stal na chodniku i rozgladal sie czy nie nadchodzi jakis wk..iony kierowca :twisted:
:P
Darek
Ufff, nareszcie ta inwestycja ruszyła z kopyta...bo już miałem obawy o losy tej inwestycji. Szczerze mówiąc, to ja równiez sądziłem, że ten nowy budynek, nowa część Timesa, sięgnie aż do tej kamienicy po lewej stronie.... Chociaż z drugiej strony, to zostanie działka pod kolejną inwestycję, kolejny budynek... Tylko ciekawe ile ta mała dzialka postoi niezabudowana?
Wolf1970
1 marca 2007

e5bd67468b.jpg
M
przy wyjezdzie z placu budowy na Kazika parenascie metrów jezdni jest tak zabłocone, że droga wyglada jak jakaś polna dróżka. przynajmniej wczoraj tak było. a przecierz był nawet artykuł o tym, że straż miejska ma na to zwracać uwage i karaż za to wykonawców.
Orzech
Było też w nim napisane, że wykonawcom bardziej opłaca się płacić te niskie kary, niż zamontować myjki do mycia kół wywrotek wyjeżdżających z placów budów.
Gesah
gdzie Ty widziales ze SM bedzie tego pilnowac? gdyby tak robila, to nawet gdyby za kazda brudna ciezarowke placili 50 zl, to razy ilosc kursow uzbieraloby sie troche. problem w tym, ze nie pilnuja tego wogole.
M
"Orzech" napisał:
Było też w nim napisane, że wykonawcom bardziej opłaca się płacić te niskie kary, niż zamontować myjki do mycia kół wywrotek wyjeżdżających z placów budów.

Może i im się bardziej opłaca, ale byłem świadkiem jak na Kromera gdzie stawiają jakomś mieszkaniówke 2 kolesi sprzatalo błoto z jezdni. To napewno jest tansze zarówno od myjki, jak i od mandatów, więc skoro jedni mogą to inni też powinni.
alsen strasse 67
6.03
d1227a074e229c28.jpg

1f979ec353c7b63b.jpg

61ac3d220c866f6b.jpg
Rafis
znowu podziemne miasto :)
Darek
Oby tylko archeolodzy nie grzebali się w tej wykopywanej dziurze tyle, ile grzebali sie w piwnicach i podziemiach samego Timesa (chyba z rok)...
preslaw
Mimo wszystko najważniesze, że coś się ruszyło. Dla moich oczu to jedna z ważnieszych inwestcycji w mieście, bo ten fragment miasta w centrum jest wyjątkowo szpetny. Cokolwiek tam powstanie będzie lepsze od degradacji, która panuje tam w tej chwili.
Wolf1970
14 marca 2007

6d826bc079.jpg

cb8152ce40.jpg

8684c71a89.jpg
Orzech
18.03

145427.jpg
Rafis
145435.jpg
REKLAMA