Biurowiec Times w centrum Wrocławia został wystawiony na sprzedaż times.wroclaw.pl

Biurowiec Times w centrum Wrocławia został wystawiony na sprzedaż

ZDJĘCIA
REKLAMA

Położony w samym centrum stolicy Dolnego Śląska, przy ul. Kazimierza Wielkiego 1/św. Mikołaja 63, biurowiec Times został wystawiony na sprzedaż. Syndyk masy upadłościowej aktualnego właściciela budynku, czyli spółki City Point, wystawił ten położony zaledwie kilkaset metrów od wrocławskiego Rynku, zabytkowy budynek na sprzedaż.

Powodem sprzedaży tego zabytkowego budynku, którego początki datowane są na XV wiek, jest ogłoszenie upadłości przez obecnego właściciela nieruchomości - spółki City Point. W ubiegłym tygodniu syndyk masy upadłościowej zdecydował się wystawić ofertę sprzedaży tego budynku.

Times dysponuje 4590 mkw. powierzchni biurowej na wynajem klasy A. Biurowiec powstał w budynku dawnego miejskiego szpitala Bożego Grobu. W trakcie generalnego remontu, który został przeprowadzony w latach 2007 - 2008 dobudowano skrzydło południowe - powstał duży wewnętrzny dziedziniec – przykryty szklana kopułą. W podziemnej części budynku znalazło się miejsce na stylowe restauracje i winiarnię oraz parking samochodowy. Parter od strony ul. Kazimierza Wielkiego zajmują lokale usługowe.

W skład oferowanej nieruchomości wchodzą działki (nr 43/3, 40/2 AM – 25 obręb Stare Miasto) o łącznej powierzchni 1583 metrów kwadratowych. Na działkach znajduje się budynek biurowo-usługowy Times o kubaturze 18237,73 mkw. (powierzchnia zabudowy wynosi 993,58 mkw. i dziedziniec z przeszklonym dachem o powierzchni 571,42 metrów kwadratowych).

W ogłoszeniu o sprzedaży jest też informacja o tym, że "przy zakupie budynku nie będzie udzielona rękojmia za wady fizyczne i prawne". Oznacza to, że jeśli okaże się, że budynek będzie posiadał wymagające naprawy usterki, albo podpisane umowy, to kupujący będzie musiał wziąć je na siebie i nie będzie mu przysługiwało prawo odwołania po zakupie.

Syndyk zamierza sprzedać nieruchomość za cenę nie niższą niż 21 990 000 zł netto.

Oferty zakupu tej nieruchomości można składać do dnia 9 maja 2023 roku. Warto podkreślić, że obecnie większość powierzchni w budynku jest wynajęta.

Foto: Julo - CC BY-SA 3.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org
Foto: Piklus - CC BY-SA 3.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org
REKLAMA
times.wroclaw.pl
times.wroclaw.pl

Historia:

Budynek zbudowano ok. 1411 r. Na przełomie XV i XVI wieku był największym szpitalem we Wrocławiu. Pierwotnie gotycki, później przebudowany w stylu klasycystycznym. Szpital początkowo nazywany był ogólnym, ale po kilkudziesięciu latach zyskał sobie miano dziecięcego - Kinderhospital zum heiligen Grabe (pol. „Szpital dziecięcy Świętego Grobu”) i stał się jedyną tego typu placówką w Europie Środkowej.

Podczas oblężenia Wrocławia w 1945 r. szczęśliwie uniknął zniszczeń. Po II wojnie światowej mieściła się tu szkoła (pod koniec lat 90. XX wieku - Zespół Szkół Specjalnych).

Budynek biurowy Times:

Budynek przebudowano w latach 2007-2008 na biurowiec. O dawnej funkcji budynku przypomina figura Chrystusa Zmartwychwstałego na narożu domu (jest to gipsowa kopia, drewniany oryginał z końca XV wieku znajduje się w Muzeum Architektury we Wrocławiu).

Foto: Panek - CC BY-SA 3.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA