Wrocławski Times II z pozwoleniem na budowę

Wrocławski Times II z pozwoleniem na budowę

Wrocław
Kajtman
Kajtman
Pegaz
adresWrocław, Kazimierza Wielkiego 3-5a
inwestorUBM Polska Sp. z o.o.
projektantAutorska Pracownia Architektury Hubka
REKLAMA

Nowoczesny kompleks biurowo-usługowy Times II, realizowany przez UBM w ścisłym centrum Wrocławia, otrzymał pozwolenie na budowę. W ramach projektu, pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego i Ruską, powstaną dwa budynki wraz z wielopiętrowym podziemnym parkingiem publicznym. Łącznie będą oferować ok. 18 000 m² powierzchni biurowej, 2 500 m² powierzchni usługowej oraz ok. 370 miejsc parkingowych. Biurowiec zostanie wkomponowany w istniejącą historyczną zabudowę w taki sposób, by elewacja wpisała się w zabytkowy charakter Starego Miasta. Za projekt architektoniczny jest odpowiedzialna Autorska Pracownia Architektoniczna APA Hubka.


Realizacja projektu rozpocznie się na przełomie 2013 i 2014 roku i będzie trwać ok. 20 miesięcy. Obecnie zakończono przeprowadzanie wstępnych prac archeologicznych na terenie budowy – mówi Peter Obernhuber, członek zarządu UBM. Znaleziona na jej miejscu historyczna architektura, sięgająca częściowo aż XII wieku, zostanie zabezpieczona pod nadzorem konserwatora zabytków. W ciągu najbliższych miesięcy przystąpimy do wykonania zabezpieczenia wykopu i rozpoczęcia prac budowlanych.

 

REKLAMA

Times II to kolejna inwestycja spółki UBM realizowana zgodnie z proekologicznymi założeniami certyfikacji LEED. Deweloper wraz z konsultantami z firmy AVA Agnes Vorbrodt & Associates złożył już dokumenty o rozpoczęcie procedury przyznania pre-certyfikatu. Obiekt będzie realizowany z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów oraz energooszczędnych rozwiązań, które pozwolą uzyskać certyfikat na najwyższym poziomie – Platinum.

 

Grunt pod inwestycję został zakupiony od miasta w drodze przetargu, w październiku 2012 roku. Dwie miejskie działki o powierzchni ok. 0,53 ha są zlokalizowane w rejonie ulic: Kazimierza Wielkiego, Ruskiej, św. Mikołaja oraz Grabarskiej, w obrębie Starego Miasta. UBM w Polsce działa aktywnie na rynku nieruchomości komercyjnych, hotelarskich oraz mieszkaniowych.  Firma posiada trzy oddziały zlokalizowane w głównych miastach Polski: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Obecnie realizuje m. in. największy park biznesu w Polsce – Poleczki Business Park w Warszawie oraz biurowiec Alma Tower w Krakowie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA