DODAJ

Wrocław: Budowa nowych mieszkań na Oporowie może ruszać [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Budowa nowych mieszkań
Mariusz Bartodziej
2018-07-25 10:45:50
Kameralny budynek powstanie przy ulicy Wiejskiej. Za jego realizację odpowiada istniejąca od jedenastu lat firma Thoot. Dodatkowo z budową prawie dwustu mieszkań ruszył już w okolicy DewelopART.

Spółka Thoot Sp. z o.o., zarejestrowana w 2007 roku, otrzymała 29 czerwca pozwolenie na budowę przy ul. Wiejskiej, w sąsiedztwie Wiejskiej 15, budynku wielorodzinnego o kubaturze niemal 2,4 tys. metrów sześciennych. Starała się o nie od 29 grudnia ubiegłego roku. Od lutego uzupełniała dokumentację projektową, a w maju i czerwcu prowadziła uzgodnienia z konserwatorem zabytków.

Inwestycja powstanie na działce nr 14, o powierzchni 538 mkw. Za projekt odpowiada Marcin Sarama Ms Studio Pracownia Projektowa.

UM Wrocławia


UM Wrocławia


Więcej mieszkań w okolicy

Niedaleko ruszyła już budowa osiedla Abitare, za którą odpowiada DewelopART Sp. z o.o. Sp. k. Przy ul. Jordanowskiej 55-55c powstają cztery trzypiętrowe budynki wielorodzinne. Znajdzie się w nich 190 mieszkań o metrażach od 26 do 83 mkw.od kawalerek do czteropokojowych. Deweloper zaplanował zakończenie prac na grudzień 2019 roku.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Materiały inwestora


Nowe inwestycje biurowe

W okolicy szykują się także dwie inwestycje biurowe. Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. planuje budowę budynku biurowo-usługowego wraz z rozbiórką zabudowy istniejącej przy ul. Karmelkowej 33-35. Informowaliśmy o tym w kwietniu. 4 czerwca spółka otrzymała zgodę na prowadzenie prac.

Znacznie większa inwestycja ma powstać przy ul. Awicenny. Logintrans Sp. z o.o. chce zrealizować centrum biurowe warte około 100 mln zł. Firma spotkała się jednak z odmowną decyzją w sprawie pozwolenia na budowę, o czym pisaliśmy w lutym.

materiały inwestora