DODAJ

Citylink rozpoczyna budowę magazynów Small Buissnes Units we Wrocławiu

Logistyka / Wrocław
Citylink rozpoczyna budowę magazynów
Kajtman
2019-12-18 15:47:05
W północno-zachodniej części Wrocławia, tuż przy wrocławskim stadionie, jedynie 300 metrów od autostrady A8 i kilka kilometrów od wrocławskiego lotniska, CL Property Sp. z o.o. rusza z budową Citylink Wrocław Stadion, czyli nowoczesnych magazynów SBU wraz z reprezentacyjnymi biurami.

Wrocław to aglomeracja z ogromnym potencjałem. Lokalizacja magazynów przy ulicy Szczecińskiej gwarantuje najemcom komfortowy dostęp nie tylko do głównych arterii drogowych, ale także do kilku linii tramwajowych i autobusowych oraz stacji PKP. 

Działka, którą oddajemy pod zabudowę ma idealne parametry dla naszych najemców. Znajduje się nie tylko blisko autostrady A8 ale także jest świetnie skomunikowana z autostradą A4 i lotniskiem, co umożliwi bardzo szybką dystrybucję towarów w ramach Last Mile Logistics. Wybierając teren, bardzo ważna była dla nas także komunikacja miejska, aby pracownicy naszych najemców mogli komfortowo dotrzeć do miejsca pracy – mówi Michał Starybrat, dyrektor ds. rozwoju Citylink. 

Obiekt we Wrocławiu składa się z dwóch części: trzykondygnacyjnego budynku biurowego o wysokim standardzie wykończenia oraz jednokondygnacyjnej hali magazynowej z pomieszczeniami socjalno-biurowymi i reprezentacyjnymi budynkami biurowymi przyległymi do hali. 

Sama hala produkcyjno-magazynowa jest budowana w technologii żelbetowej z kratownicą stalową oraz konstrukcją tradycyjną żelbetową, ze ścianami murowanymi w przypadku budynku biurowego i wydzielonych biurowców przy hali. W kwestii ogrzewania dajemy klientom wybór: wysokowydajne promienniki gazowe podczerwieni albo nagrzewnice gazowe. Magazyny będą także wyposażone w ruchome platformy przeładunkowe i bramy z poziomu zero do obsługi samochodów dostawczych – mówi Robert Pykacz, dyrektor techniczny Citylink.

Budynek magazynowo-biurowo-wystawienniczy zostanie oddany do użytku w III kwartale 2020 roku. Aktualnie na terenie zakończyły się prace rozbiórkowe i jest on przygotowywany do rozpoczęcia prac ziemnych. 

We wrześniu 2019 roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. Niezwłocznie przystąpiliśmy do przygotowania terenu pod zabudowę. Prace posuwają się sukcesywnie, aby już we wrześniu 2020 roku oddać magazyny i biura najemcom. W tej chwili możliwe jeszcze są zmiany w poszczególnych projektach, prowadzące do zindywidualizowania powierzchni. Klient jest dla nas najważniejszy, dlatego wsłuchujemy się w jego potrzeby i każdą powierzchnię dopasowujemy do jego potrzeb. Chcemy, aby najemca miał wpływ nie tylko na wielkość wynajmowanej powierzchni, ale także na aranżację wnętrz i ilość udogodnień, których będzie potrzebował – mówi Michał Starybrat, dyrektor ds. rozwoju Citylink.

Citylink odda do użytku budynek o powierzchni ponad 10 tys. mkw. Najemcy mogą skorzystać z powierzchni biurowych elastycznie dopasowanych do potrzeb klienta, od 1 mkw. do nawet prawie 2 000 mkw. oraz magazynowo-wystawienniczych od 499 mkw.

Źródło: materiały prasowe