DODAJ

Wrocław: Dach Hydropolis się zazieleni. Nowa atrakcja dla gości

Budynki użyteczności publicznej / Wrocław
Wrocław: Dach Hydropolis się
Mariusz Bartodziej
2019-07-23 09:49:51
Prace mają planowo zacząć się i skończyć w przyszłym roku. Przybędzie prawie 1,3 tysiąca sztuk roślinności, wśród której będą mogli odpocząć odwiedzający centrum nauki położone na Przedmieściu Oławskim. – Jako firma odpowiedzialna społecznie staramy się, by w każdym naszym działaniu przejawiać troskę o środowisko naturalne – deklaruje Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu złożyło 25 czerwca wniosek o pozwolenie na realizację projektu zielonego dachu na Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis" przy ulicy Na Grobli 17. Obejmuje stworzenie ogrodu ze ścieżką sensoryczną i matami rozchodnikowymi. Pojawi się 955 bylin (m.in. lebiodka Amethyst Falls, lawenda wąskolistna i kuklik trójkwiatowy), 251 traw (kostrzewa sina, miłka okazała oraz trzy odmiany miskantu chińskiego), a także 50 roślin cebulowych (hiacynt wschodni – wszystkie kolory).

Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o kosztach – informuje nas Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy wrocławskiego MPWiK. – Czekamy na pozwolenie na budowę i zaraz po jego otrzymaniu ogłaszamy przetarg. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i wyłonimy wykonawcę, to inwestycję rozpoczniemy i zakończymy jeszcze w tym roku.

MPWiK Wrocław


Dzięki inwestycji goście Hydropolis zyskają kolejne, po strefie relaksu wewnątrz centrum, miejsce odpoczynku – na dachu XIX-wiecznego zbiornika wody czystej.

Jako firma odpowiedzialna społecznie staramy się, by w każdym naszym działaniu przejawiać troskę o środowisko naturalne – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

Wrocławskie wodociągi mogą już pochwalić się jednym zielonym dachem. Obejmuje ponad hektar łąki miododajnych roślin. Pszczoły z pasieki należącej do firmy zbierają z nich nektar.